НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У зв’язку із поширенням в Україні вірусної інфекції COVID-19 та забороною на проведення масових заходів, цього року ритуал складання Військової присяги відбувається без відвідувачів та з дотриманням усіх карантинних вимог, але у форматі онлайн. 

Для кожного з них церемонія прийняття Присяги на вірність українському народові – це велика подія, що буває лише раз у житті справжнього захисника Батьківщини та залишається в серці назавжди.

 

Церемонія пройшла з дотриманням всіх карантинних заходів.

 

Усі відео урочистих церемоній з військових частин Національної гвардії, транслюють на фейсбук сторінках відповідних частин.

Сьогодні 70 молодих військовослужбовців Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України присягнули на вірність українському народові. До цієї події вони наполегливо готувались, опановуючи стройовий вишкіл та загальновійськову підготовку.

 

Впевнені в собі, зі зброєю в руках, вони промовили заповітні слова Військової присяги. Для них це дуже відповідальний етап у житті та початок захопливого шляху нацгвардійця.

 

Військовослужбовців привітав тимчасово виконуючий обов’язки командира військової частини 3027 полковник Ігор Мазур: «Щиро вітаю вас зі знаменною подією – прийняттям Військової присяги на вірність українському народові. Впевнений, що кожен з вас буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні. Тож будьте завжди вірними українському народові та словам Військової присяги!»

 

У цей святковий день на плацу панувала атмосфера гордості та свята. Варто зауважити, що з-поміж чоловіків у строю стояла й тендітна майбутня гвардійка Карватко Катерина, яка також прийняла Військову присягу.

 

«Для мене це була дуже важливе та відповідальне рішення – вступити до лав Національної гвардії України. Оскільки я знаю, які виклики стоять перед гвардійцями. Вже з нетерпінням чекаю тієї миті, коли стану до строю та разом з іншими буду виконувати службово-бойові завдання», поділилася враженнями Катерина.

 

Також для гвардійців виступили військовослужбовці спеціального навчально-тренувального батальйону «Почесна варта» Національної гвардії України з показовим виступом.

 

Без сумніву, для кожного з військовослужбовців цей день був по-справжньому особливим і вони запам’ятають його на все життя.

У 5 Слобожанській бригаді присягу складали 45 гвардійців. Вони вже пройшли період навчання, і готові до подальшого розвитку своїх навичок та опанування військової справи.

 

Бійців привітав з нагоди свята військовий капелан отець Артемій та окропив їх святою водою.

 

«Я вдячний командирам за їхню турботу та людяне ставлення. Військова справа була для мене та інших хлопців зовсім новою, але за допомогою інструкторів ми змогли освоїти необхідні знання для старту служби», – розповів солдат Ігор Яковлєв.

 

У межах заходів за військовою традицією гвардійці вшанували хвилиною мовчання правоохоронців, які загинули в боротьбі за Батьківщину.

 

«Вітаю кожного з Вас зі складанням військової присяги на вірність українському народові, а особовий склад бригади з гідним поповненням! Кожен із Вас став не просто солдатом строкової служби, а частиною військової родини – правоохоронцем, який стоїть на варті миру і безпеки нашої держави», – привітав солдатів командир 5 Слобожанської бригади полковник Олег Савич.

Сьогодні у військовій частині друге поповнення призову в нинішньому році склало військову присягу. 10 гвардійців частини здійснили перший, надзвичайно важливий для кожного військовослужбовця священний ритуал, давши клятву ніколи не зрадити українському народові.

 

Сьогоднішнє поповнення частини – десять юнаків із Кіровоградської області. Для кожного з них місяць, що минув – абсолютно нова та невідома сторінка життя. Однак вже сьогодні, коли слова присяги виголошені, а емоції дещо вщухли – відверто розповідають про зміни у своєму житті.

 

«Це був цікавий та напружений місяць. Військова служба – це виклик передусім самому собі. Вкотре зрозумів, головне – командна робота та вірні товариші. Тоді і вчитися простіше, і ті чи інші завдання виконувати значно продуктивніше», – ділиться враженнями гвардієць Денис Андрієнко.

 

«Було все по-новому і дуже насичено та цікаво. Час навчального збору пролетів доволі швидко, а сьогоднішній день – важливий та хвилюючий. Сьогодні, мабуть, вперше всерйоз усвідомив, що я військовослужбовець Національної гвардії України», – розповідає Костянтин Шепетуха.

 

«Сьогодні ви присягнули на вірність своєму народові, присягнули захищати суверенітет та територіальну цілісність нашої країни. Батьківщина довіряє вам захист своєї свободи та своєї незалежності. Тож ми не маємо жодного сумніву, що прийнявши на себе почесний обов’язок захищати Батьківщину, ви будете гідно продовжувати славні бойові традиції наших захисників», – привітав новобранців командир частини підполковник Євген Казанцев.

 

Відзначимо, що нинішня присяга в частині – перша з чергового осіннього призову II-2021. Наступна присяга у Сумах пройде вже за два тижні, 20 листопада. Тоді на вірність українському народові присягатимуть юнаки із Вінницької та Харківської областей.

 

Матеріали з військових частин