НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Понад 32 новобранці військової частини 3008 Національної гвардії України, що у Вінниці, присягнули бути вірними та відданими українському народові. Ще 33-є юних нацгвардійці присягнули на вірність народові України у Калинівці, у військовій частині 3028.

 

У зв’язку з карантином, церемонії складання присяги пройшли скромно, без запрошення батьків, родичів та друзів. Урочисті заходи транслювалися онлайн у соціальних сторінках військових частин у Facebook.

З гордістю та неприхованим хвилюванням гвардійці строкової служби спостерігають за внесенням Бойового Прапора на стройовий плац. І ось найзворушливіший момент – по черзі кожен солдат зі зброєю в руках зачитує текст присяги та обіцяє захищати Батьківщину. Обрав для себе бути нацгвардійцем і 22-річний Богдан Закутний із Києва. Солдат уже воліє підписати контракт. Новобранець каже, що саме війна на сході підштовхнула його стати військовим. З початком бойових дій Богдан був волонтером – під вогнем бойовиків возив гуманітарну допомогу українським захисникам.

 

«Що таке війна, я знаю не з чуток. З 2014 року займаюся волонтерством. Перший раз поїхав у Попасну, потім – у Слов’янськ. Тоді мені було 18 років. Побував у багатьох гарячих точках. Найстрашнішим для мене було Дебальцеве. Разом з благодійними фондами збирали для військових і теплі речі, і сучасне обладнання, буржуйки, щоб грілися взимку. Тепер і я хочу захищати Батьківщину», – пояснює Богдан Закутний.

 

З гордим поглядом складає присягу і 18-річний Іван Смик. Новобранець родом з Рівненщини. Служити в армії його надихнула мати. Вона – військова, служить у Збройних Силах України. Тому строкової служби не уник, зізнається новобранець.

 

«Після чотирьох тижнів навчання я зрозумів, що військова служба це не так і страшно. Тепер я хочу стати взірцем для товаришів – сумлінно виконуватиму свій службовий обов’язок. Бажаю навчитися влучно стріляти. Мені подобається розбирати і збирати зброю. А ще у мріях – водити БТР. Так, для цього треба навчатися, тому можливо і доведеться підписати контракт», – розповідає новобранець Іван Смик.

 

Церемонії присяги завершилася урочистим маршем.

Анна Лазуренко, Микола Коваль