НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У зв’язку із поширенням в Україні вірусної інфекції COVID-19 та заборону на проведення масових заходів, цього року ритуал складання Військової присяги відбувається  без відвідувачів та з дотриманням усіх карантинних вимог, але у форматі онлайн. За словами представників Управління по роботі з особовим складом НГУ, сьогодні у рамках призову І – 2021 на вірність народу України присягнули понад 700 новобранців.

Київ. У 27 Печерській бригаді, більше 40-а гвардійців, урочисто прийняли присягу на вірність Українському народові.

Захід розпочався зі слів командира бригади полковника Костянтина Рихтіка: «Прийняття військової присяги – це найважливіший етап для кожного захисника. Через декілька хвилин, ви станете справжніми гвардійцями. До складання військової присяги приступити!»

Солдати один за одним промовляли слова військової присяги, а по завершенню командир бригади привітав молоде поповнення з цією важливою подією в їхньому житті.

Після цього молодих воїнів освятив на ратну службу капелан 27 Печерської бригади протоієрей Микола Візер.

Присутні вшанували хвилиною мовчання військовослужбовців, які загинули захищаючи Україну та поклали квіти до меморіалу пам’яті загиблих героїв.

Вітаємо всіх гвардійців з цією важливою подією в житті!

У 2 Галицькій бригаді та 45 полку імені Олександра Красіцького Національної гвардії України, що дислоковані у Львові, понад 150 строковиків та військовослужбовців за контрактом присягнули на вірність українському народові. 

За їх плечима понад місяць підготовки, попереду ще два тижні навчання та розподіл по підрозділах.

Після цього вони будуть направлені для проходження служби у Тернопіль, Рівне, Ужгород, Луцьк. Дехто з них залишиться служити у Львові.

У 2 Галицькій бригаді серед хлопців приймали Військову присягу  чотири жінки. Дві з них надалі будуть проходити службу у Рівному, дві – у Тернополі. Надія Німець розповідає, що спочатку з хвилюванням чекала підготовки молодого поповнення у Львові. А пізніше, не з меншим хвилюванням, чекала і присяги. 

«Чекала цього дня не один рік, – розповідає Надія. – Про військову службу дуже мріяла раніше та обставини не дозволили підписати контракт раніше. Але тепер я тут, і я вже присягнула. Якщо дуже чогось хочеш, то увесь світ на твоєму боці».

Весняний призов ще триває, і до 2 Галицької бригади призовники ще будуть прибувати. У деяких попереду ще тільки навчання, а інші вже будуть виконувати службово-бойові завдання.

Київщина. У Міжнародному центрі НГУ слова присяги вірності українському народові виголосили 34 новобранці. І хоч урочистості проходили без присутності батьків та близьких, для них цей день був сповнений хвилювань та радості, адже вони стали справжніми захисниками своєї Батьківщини.

Разом із строковиками клятву військової вірності дали і військовослужбовці за контрактом, чоловіки та жінки. Серед них і Каріна Осипенко, їй 18 років і вона родом з міста Богуслава, що на Київщині. Ще з дитячих років вона захоплювалась військовими кінофільмами. Батьки підтримали бажання доньки та дали згоду на її службу в Національній гвардії.

«Хочу служити Батьківщині та стати зв’язківцем, бути кращою у своїй справі. Моя заповітна мрія сьогодні збулася – я у військовому однострої і склала Військову присягу», – сказала гвардійка.

Харків. Молоде поповнення 3 бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана урочисто склало військову присягу на вірність українському народові. 152 новобранці строкової служби були призвані з 11 областей різних регіонів України.

«Я народився в Якутську, потім з сім’єю переїхали у Донецьку область, до 2017 жили там. Навчався у коледжі на радіотехніка, але зрозумів, що не моя професія, займався професійно фотографією. За час перебування у військовій частині вже здобув багато нових знань та вмінь, також виявив бажання проходити контрактну службу у лавах Нацгвардії», – поділився солдат Іван Назаренко.

Менш ніж за півтора місяця новобранці пройшли курс загальновійськової підготовки, зміцніли морально і фізично, навчилися не тільки тримати в руках зброю, але і вражати нею цілі, крім того, вивчили військові статути і обов’язки.

«Я родом з Рівного, закінчив магістратуру Рівненського державного гуманітарного університету за спеціальністю образотворче мистецтво, до призову на службу працював майстром виробничого навчання у художньому училищі. Я вирішив піти саме в Нацгвардію, оскільки тут кращий рівень підготовки. Харків – цікаве велике місто, тож буде можливість відкрити для себе якісь нові горизонти», – поділився солдат Микола-Георгій Рябушко.

З прийняттям військової присяги військовослужбовців привітав командир 3 бригади оперативного призначення полковник Олександр Буравков. Після складанням присяги вже традиційно капелан військової частини освятив військовослужбовців строкової служби та благословив їх на військову справу.

Завершився ритуал складання військової присяги урочистим проходженням особового складу.

Бажаємо гвардійцям з честю виконувати свій військовий обов’язок та вірно служити нашій Батьківщині!

Група інформації та комунікації військової частини 3066

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ

Аліна Новікова  

Анастасія Павленко