НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У зв’язку із поширенням в Україні вірусної інфекції COVID-19 та заборону на проведення масових заходів, цього року ритуал складання Військової присяги відбувається  без відвідувачів та з дотриманням усіх карантинних вимог, але у форматі онлайн.

Всі відео урочистих церемоній, з військових частин Національної гвардії, транслюватимуть на фейсбук сторінках частин.
За словами представників Управління по роботі з особовим складом НГУ, сьогодні на вірність народу України присягнуть більше 400 новобранців. 

Військова частина 3008 Національної гвардії України

«Я пишаюся, що стою на варті захисту та правопорядку.Обравши професію нацгвардійця, я зробив усвідомлений вибір. Вирішив стати справжнім захисником Вітчизни, аби надалі з честю і гідністю носити офіцерські пагони. Так, я вирішив, що підпишу контракт», – говорить новобранець військової частини 3008 Олександр Нажельський

Майже місяць юнаки проходили військовий вишкіл та опановували необхідні для подальшої служби знання та навички.

Новобранців привітав командир військової частини 3008 полковник Володимир Джула:

 

«Складаючи присягу ви берете на себе найвищий обов’язок – вірно і бездоганно стояти на захисті Батьківщини. Ви зробили непростий, але шляхетний життєвий вибір – стали захисниками України! Дякую батькам за виховання синів, які вступають на службу у Національну гвардію України. Розумію вашу тривогу і вашу гордість за дітей. Бажаю наснаги та терпіння на новому, військовому шляху.

 

Воїнів також привітав і капелан військової частини отець Михаїл. Він прочитав молитву українських воїнів та благословив кожного бійця.

«Сьогоднішній день відкриває нову сторінку біографії кожного з вас, хто свідомо ухвалив рішення пройти армійський вишкіл, – зазначив у вітальному слові командир бригади полковник Денис Шлега. – І клятва на вірність українському народові є свідченням вашої високої громадянської свідомості та готовності в разі потреби захистити незалежність та суверенітет України.

 

Над військовим плацом пролунали слова тексту Військової присяги. На обличчях хлопців та дівчат – хвилювання та радість. І навіть похмура осіння погода, непривітні хмари та вітер не зіпсують цього чудового настрою.

 

Разом із командиром військової частини гвардійців привітав і військовий капелан отець Любомир. До слів щирих побажань та благословення на звитяжну та сумлінну службу священник окропив усіх учасників заходу свяченою водою.

 

Новоспечений гвардієць Максим Єремчук зазначає, що цілком задоволений службою.

 

«Ми всі приїхали з різних куточків України, але зараз нас об’єднала ця військова частина. З перших днів служби було трошки важкувато, але ми втягнулися і тепер навіть подобається. Тут добрі умови, смачно годують і подобається ставлення командування до нас. А що ще для служби треба?», – із посмішкою каже Дмитро.

«Сьогодні ви склали Військову присягу у присутності своїх побратимів, які стануть вашими найвірнішими друзями та поруч із вами пройдуть всі випробування служби. Військова присяга – це непорушна клятва і дотримуватись її ви мусите все життя. Нехай сьогоднішній світлий морозний день залишиться у вашій пам’яті найбільш радісним та знаменним. Слава Україні!», – привітав гвардійців командир частини полковник Роман Науменко.

 

Призовників також поблагословив і окропив святою водою капелан військової частини 1241 отець Роман Кострабій.

 

Солдат Ігор Заровний – один із тих, для кого сьогодні з військовою присягою розпочався новий етап у житті. Він ділиться враженнями:

«Я присягаю на вірність українському народові. Ці слова сьогодні були головними для кожного з нас. Для мене, як і для інших, це не порожній звук. До сьогоднішнього дня ми ретельно готувались і обговорювали його з іншими призовниками. Я вважаю, що служити Батьківщині, особливо у вирішальний час – це велика честь для кожного, хоч це і нелегко. І мої думки співпадають з їхніми».

 

Марія Шпитко також розпочинає службу в 50-му полку імені Семена Височана Національної гвардії України. Дівчина вважає, що військова служба може стати для неї покликанням.

 

«Це дуже важлива подія в моєму житті, для мене і для моїх близьких цей день залишиться у пам’яті як непересічний і незабутній, – розповідає Марія, – сьогодні такі слова як Незалежність і територіальна цілісність України уже не сприймаються просто як слова з Конституції України. Ці слова стали визначальними для нас і ми готові берегти вірність своїй присязі».

11 грудня у військових частинах 3012 та 3029 було приведено до Військової присяги новобранців навчального збору призову ІІ-2021.

Бійці, урочисто промовляючи слова Присяги, помітно хвилювалися, але з впевненістю і гордістю говорили: «СЛУЖУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ!». Цей день назавжди запам’ятається юнакам, які змінили цивільний одяг на  гвардійський однострій.

«Від сьогодні Ви – захисники України, що нестимуть відповідальність за  безпеку та спокій громадян нашої Батьківщини. Упевнений, що кожен з вас зможе з гідністю витримати усі труднощі заради збереження добра, миру і спокою в Україні», – звернувся до військовослужбовців командир 11 бригади імені Михайла Грушевського полковник Вячеслав Краснопольський.