НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У зв’язку із поширенням в Україні вірусної інфекції COVID-19 та забороною на проведення масових заходів, цього року ритуал складання Військової присяги відбувається без відвідувачів та з дотриманням усіх карантинних вимог, але у форматі онлайн. 

Для кожного з них церемонія прийняття Присяги на вірність українському народові – це велика подія, що буває лише раз у житті справжнього захисника Батьківщини та залишається в серці назавжди.

Сьогодні на вірність українському народові присягають біля 680 бійців.

«За цей місяць ми стали дійсно одним цілим, ми навчилися працювати як злагоджений механізм. Головне, оцю командну роботу лише зміцнити, адже нам разом виконувати завдання за призначенням, бути одним цілим, частиною великої гвардійської родини», – ділиться враженнями гвардієць Валентин Шклярчук.

«Гордий від того, що одягнув саме однострій кольору «олива». Половина сьогоднішньої ночі стала для мене безсонною – не зміг побороти хвилювання перед дуже відповідальним днем. А коли читав слова військової присяги – просто мурашки по шкірі», – розповідає Володимир Войтенко.

Виконуючий обов’язки командира військової частини 3066 полковник Дмитро Цимбал звернувся до військовослужбовців 27 Печерської бригади:

«Присяга на вірність народу України, на вірність своїй державі сьогодні має особливе значення для кожного з Вас. Ви повинні розуміти, що стаєте на шлях захисту рідної держави, захисту власної сім’ї, власної домівки»

18-річний Василь Кшевський з дитинства мріяв стати нацгвардійцем, хоча у його сім’ї військових не було. Тому отримавши повістку, хлопець без жодних вагань пішов у військкомат.


«Для мене сьогодні це знаменна подія. Ще вчора я був призовником, сьогодні – військовий. Дуже радий, що служу у лавах Нацгвардії. Хочу максимум взяти нового, корисного, військового досвіду. Адже недаремно говорять, що армія – це школа життя. Клянусь захищати рідну державу. Ці слова я ніколи у житті не забуду. Я впевнений, що  віддано, сумлінно та чесно виконуватиму свій обов’язок», – ділиться враженнями новобранець Василь Кшевський

За матеріалами з військових частин