НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 29 березня по 4 квітня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 38 містах обласного та районного підпорядкування, 8 населених пунктах сільської місцевості. Також гвардійці патрулювали на території двох залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі та автовокзалу в Маріуполі.

 

Військовослужбовці Нацгвардії й надалі беруть активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, вони здійснюють охорону територій 9 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у 6 містах (Києві, Одесі, Херсоні, Сумах, Кременчуці, Богородчанах (Івано-Франківська обл.)) Також гвардійці впродовж тижня несли службу на 3 мобільних карантинних постах контролю на в’їзді/виїзді з 2 населених пунктів держави (в Енергодарі та на Івано-Франківщині).

 

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 48 масових заходах. Серед яких – на 7 масових громадських акціях біля державних органів влади, 3 – біля судових установ, 5 – під час спортивних заходів та проміжних виборів народних депутатів України та депутатів сільських рад.

 

Тривають профілактичні заходи із недопущення незаконного видобутку бурштину на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

 

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території Львівської та Дніпропетровської областей, міст Суми, Полтава та Дніпро.

 

Загалом за результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 132 особи за підозрою у вчиненні злочинів, 1 981 особу за адміністративні правопорушення.

 

У затриманих вилучено: 1 гранату (1 Ф-1), 1 пістолет, 6 набоїв, 3 од. холодної зброї, 0,351 кг наркотичних речовин, 100 м. куб. лісу-кругляку, 2 мотопомпи та 160 м пожежних рукавів.

Повернуто майна на суму 41 тис. 729 гривень.

 

Патрульні підрозділи НГУ забезпечували правопорядок в районі операції Об’єднаних сил в Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області, Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, Дружківці – на Донеччині.

 

За результатами служби в ООС передано Національній поліції 2 особи за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 24 особи – за адміністративні правопорушення.

 

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня.

 

Тернопіль. 29 березня автопатруль НГУ затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Херсон. 31 березня гвардійський автопатруль затримав громадянина за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено згорток із наркотичною речовиною вагою 40 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

 

Ізмаїл. 31 березня гвардійці спільно з поліцейськими затримали чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого було виявлено предмет ззовні схожий на гранату Ф-1 На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Рівненщина. 31 березня спільний патруль НГУ та НПУ виявив за ст. 246 ККУ 100 м3 свіжозрізаної деревини породи «Сосна». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Маріуполь. 31 березня патруль Нацгвардії затримав громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено 2 набої калібру 5,45 мм. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Херсон. 1 квітня гвардійський автопатруль затримав чоловіка за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено поліетиленовий згорток із наркотичною речовиною вагою 20 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

 

Ізмаїл. 2 квітня військовослужбовці НГУ затримали чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено 4 набої калібру 7,62 мм. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Черкаси. 4 квітня військовослужбовці НГУ затримали чоловіка за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено 2-х кубовий шприц з речовиною темно-бурого кольору. Підозрюваного доставлено до Черкаського управління поліції.

 

Луцьк. 4 квітня піший патруль військовослужбовців НГУ затримав чоловіка, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено паперовий згорток з речовиною рослинного походження, ззовні схожою на канабіс. На місце події  викликали слідчо-оперативну групу.

 

Пресслужба НГУ