НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 10 по 16 травня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 35-и містах обласного та районного підпорядкування, 6 населених пунктах сільської місцевості. Також впродовж минулого тижня гвардійці патрулювали на території залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі та автовокзалу в Маріуполі.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують брати активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, вони здійснюють охорону територій 7 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у 5 містах (Києві, Одесі, Херсоні, Сумах та Кременчуці).

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 58 масових заходах:

  • під час громадських акцій біля державних органів влади,
  • під час поминальних днів у Чернігові та Вінниці,
  • під час перебування в Одеському морському порту військового корабля ВМФ США «Гамільтон»;
  • біля судових установ,
  • під час спортивних заходів тощо.

Тривають профілактичні заходи із недопущення незаконного видобутку бурштину на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Також гвардійці беруть участь в профілактичних заходах на території 9-ти населених пунктів держави в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою.

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території м. Миколаїв та с. Малозіменове Одеської області.

Загалом за результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 113 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 746 осіб за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: : 3 пістолети, 11 набоїв, 1 од. холодної зброї, 0,248 кг наркотичних речовин, 4 мотопомпи. Повернуто майна на суму 55 тис. 112 гривень.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області, Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, Дружківці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано Національній поліції 10 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, та 38 осіб за адміністративні правопорушення.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня.

Кривий Ріг. 10 травня патруль в/ч 3011 НГУ затримав двох громадян за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину вагою 50 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

11 травня гвардійці спільно з поліцейськими, під час проведення профілактичних заходів з метою недопущення незаконного видобування бурштину, на території Рівненської області,  виявили 2 мотопомпи, які вилучено відповідно до вимог ст. 240 ККУ.

Херсон. 12 травня  автопатруль в/ч 3056 НГУ затримав громадянина за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження вагою 15 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

12 травня військовослужбовці НГУ спільно з НПУ, під час проведення профілактичних заходів з метою недопущення незаконного видобування бурштину на території Рівненської області, виявили 2 мотопомпи, які вилучено відповідно до вимог ст. 240 ККУ.

Запоріжжя. 13 травня автопатруль в/ч 3033 НГУ затримав чоловіка за ст. 296, 263 ККУ, який вчиняв хуліганські дії з використанням пістолету без відповідних дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Житомир. 14 травня патруль в/ч 3047 НГУ затримав громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет без відповідних дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Кременчук. 15 травня патруль в/ч 3059 НГУ затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет без відповідних дозвільних документів та два 9 мм. набої до нього. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Миколаїв. 15 травня автопатруль в/ч 3039 НГУ спільно з НПУ затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено сім набої до мисливської зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Одеса. 15 травня патруль в/ч 3012 НГУ затримав дев’ять громадян за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневих перевірок були виявлені наркотичні речовини синтетичного та рослинного походження загальною вагою 44 грами. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

Миколаїв. 15 травня патруль в/ч 3039 НГУ затримав чоловіка за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено три таблетки метадону вагою 1,5 грами та 20 ампул димедролу об’ємом 20 мл. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

Маріуполь. 12 травня у Маріуполі під час несення служби, гвардійці зупинили громадянина, у якого при поверхневій перевірці виявили Zip-пакет з речовиною за зовнішніми ознаками схожою на «метадон». На місце було викликано слідчо-оперативну групу, якій і передали ймовірного правопорушника. 

Маріуполь. 15 травня гвардійці затримали громадянина, у якого під час поверхневої перевірки було виявлено ймовірні наркотичні речовини рослинного походження, у паперовому згортку.

Слов’янськ. 13 травня автопатруль військової частини 3035 затримав громадянина, який перебував у розшуку за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 ККУ (Крадіжка).

14 травня у м. Соледар під час профілактичних заходів,  пішим патрулем  військової частини 3035, за підозрою у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.309 ККУ, був затриманий громадянин, у якого під час поверхневого огляду речей було виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною рослинного походження, сіро-зеленого кольору, приблизною вагою 5 грам.     

14.05.2021 у м. Соледар під час профілактичних заходів  спільним  пішим патрулем  військової частини 3035 було затримано громадянина  за підозрою у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 213 ККУ «Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом». Останнього було доставлено до Бахмутського РУП ГУНП в Донецькій області для подальшого з’ясування обставин. 

Пресслужба НГУ