НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Збори із заступниками командирів по роботі з особовим складом бригад, полків та окремого батальйону Східного оперативно-територіального об’єднання, військової частини 2276 та Національної академії НГУ пройшли у Харкові. Серед ключових питань – задоволення культурних та духовних потреб військовослужбовців, а також зміцнення дисципліни у підрозділах.

Дискусія та практика. Офіцери підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання продемонстрували свої проєкти та напрацювання у рамках зборів на базі військових частин 3005 та 3017. Саме вони сьогодні виступають локомотивом у реалізації нових підходів роботи з особовим складом у регіоні.

 

«Музичні батли, модні покази, майстер-класи, виступи істориків, митців, експозиції картин – все це процес, який не зупиняється у нашій бібліотеці. Ви уявляєте, що відбувається в душі військовослужбовця строкової служби, вчорашнього школяра, коли він може запросто поспілкуватися з відомим поетом чи художником? А тут є така можливість! Вони ж на очах розкриваються: і ти вже знаєш, хто грає на певному інструменті, хто захоплюється поезією, а хто воліє читати словники та наукову літературу», – розповіла бібліотекар військової частини 3017 Наталя Павленко. Вона зізнається, що всю цю атмосферу вдається створити лише на особистих контактах, бо тільки щирість і віддача можуть знайти відгук у мистецькому та волонтерському середовищі. Власне, на цих принципах також базуються Меморандуми про співпрацю у галузі культури, підписані з видавництвами і бібліотеками музеями, театрами і музеями. Статистика говорить сама за себе. Якщо раніше на дві харківські нацгвардійські бригади протягом місяця до музею чи театру могло потрапити всього півсотні військовослужбовців, то тепер мова йде про декілька сотень у 5-й Слобожанській бригаді, і понад півтисячі у 3-й бригаді оперативного призначення.

 

«У нас суворе правило – неухильно дотримуватись положень Меморандумів. Інакше ми просто вб’ємо бажання допомагати нашим солдатам. Кожна мама і тато мають знати – ми цінуємо гідність людини, яка обрала службу у Національній гвардії України. Це не просто реалізація невід’ємного права на відпочинок. Це дає йому практичне розуміння того, чому він служить, що і кого захищає. Адже суспільство має бачити солдата, а він його», – запевнив радник командувача НГУ Дмитро Брук. Він мріє, щоб подібна ініціатива розширилась на всі міста, де дислокуються військові частини Східного ОТО. До того ж виявилось, що настільки вдячну та емпатичну аудиторію, як солдатська, ще потрібно пошукати.

 

 

«Така зміна обстановки має позитивні рекреаційні та реабілітаційні наслідки, адже формуються нові нейронні зв’язки, розвивається мозок молодої людини. Врешті-решт, ми допомагаємо відволіктись від рутини і запобігти емоційному вигоранню – гострій проблемі всіх військових колективів. Величезним комунікаційним плюсом є те, що ми також отримуємо зворотній зв’язок, від їхніх батьків», – прокоментувала заступник начальника Національної академії Національної гвардії України полковник Олена Іванова. Вона наполягає, що взаємодія між строковцями та курсантами – майбутніми офіцерами – не має обмежуватись лише навчальної практикою. Спільне дозвілля – ось, що має створити атмосферу довіри та взаєморозуміння.

 

«Безпека країни – починається з уваги та поваги до людини. Наша задача зробити так, щоб військовослужбовець міг себе максимально повно реалізувати у Нацгвардії. Бо сьогодні це – строковець, а завтра – контрактник, курсант, офіцер чи резервіст. Власне тому ми і зібрались тут. Ми шукаємо оптимальні форми роботи з особовим складом, а також детально вивчаємо та аналізуємо нові керівні документи, отримані з Головного управління НГУ аби не допустити їх хибної інтерпритації», – зауважив заступник начальника Східного територіального управління по роботі з особовим складом полковник Сергій Ховайло.

 

«Моя місія тут – довести до офіцерів головні вимоги заступника командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом. І, водночас, отримати зворотній зв’язок, обговорити проблемні питання, поділитися досвідом їх вирішення, адже це сприяє підвищенню професійних якостей офіцерів», – розповів начальник служби ЦВС та ІЗ управління по РОС Департаменту персоналу ГУ НГУ підполковник Богдан Гаврис. Він також додав, що у відомстві пильно відслідковують долю успішних проєктів, аби поширювати цей досвід на всю Нацгвардію.

 

Підрозділи інформації та комунікації військових частин 2240, 3005, 3017