НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 23 по 25 червня у Головному управлінні Національної гвардії України за підтримкою представників центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту в Україні (CIVIC) відбулись курси підготовки офіцерів Національної гвардії України.

Метою занять була підготовка офіцерів за напрямком цивільно-військового співробітництва по здійсненню практичних заходів щодо дотримання та впровадження основних норм та положень міжнародного гуманітарного права, визначення кроків у покращенні взаємодії між цивільним населенням та складовими сектору безпеки, а також співпраці з місцевими органами влади, гуманітарними та міжнародними організаціями, дотичними до забезпечення захисту цивільного населення в районні проведення операції Об’єднаних сил.

Заняття з офіцерами проводили старший радник з військових питань Центру з питань цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC), Сергій ДЬОМА та фахівець по зв’язкам з військовими структурами Олександр ОЛІФІРОВ, які ознайомили офіцерів з рекомендаціями та нормативними документами, що регламентують дотримання міжнародних норм гуманітарного права в системі захисту цивільного населення, а також спільно відпрацювали моделювання ситуації по виробленню пропозицій щодо зменшення нанесення шкоди цивільному населенню під час проведення загальновійськових та спеціальних операцій.

–  Нам дуже приємно відзначити високий рівень підготовки та мотивації офіцерів Національної гвардії України, які були присутні на заняттях. Особливістю цих занять було не тільки донесення знань з нашого боку, але і запозичення від офіцерів їх досвіду у питаннях роботи з цивільним населенням. Ми дякуємо командуванню Національної гвардії України за всебічне сприяння та підтримку у реалізації спільних проектів.

Сподіваємось, що наша співпраця буде продовжена та принесе певну користь на шляху інтеграційних процесів переходу Національної гвардії України до стандартів НАТО, – зазначив старший радник з військових питань Центру з питань цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC), Сергій Дьома, (англ. Center for Civilians in Conflict – CIVIC).  

По закінченню занять кожен офіцер отримав сертифікат, який засвідчує проходження тренінгу «Захист цивільного населення у збройних конфліктах». 

Іміджево-видавничий центр НГУ