НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Україна починає свою історію участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети, ще з 1992 року. За 29 років українці брали участь у 27-ми миротворчих операціях. Понад 300 представників Національної гвардії України виконували завдання в миротворчих операціях.

Серед гвардійців військової частини 3012 також є «блакитні шоломи». Так головний штаб-сержант Руслан Буртовий з 18 травня по 19 листопада 1999 року перебував у миротворчій місії при NATO у Боснії та Герцеговині для врегулювання югославського конфлікту та новоствореної євроатлантичної структури безпеки. Також він брав участь в операції ООН з підтримання миру в Югославії (7 місяців) та Сьєрра-Леоні (1 рік).

Штаб-сержант Сергій Лезніков з 11 жовтня 2004 року по 25 травня 2005 року перебував у миротворчій місії ООН у Республіці Ірак, де виконував завдання з розмінування, супроводження вантажів та охорони особливо важливих представників.

Сьогодні в клубі частини була проведена фотовиставка з нагоди Дня українського миротворця. Методист клубу інформаційно-просвітницького хабу Геннадій Кот розповів гвардійцям про історію цього дня, а також у гвардійців була змога подивитись на історичні фотографії з різних операцій.

«Під синьо-жовтим знаменом понад 45 тис. військовослужбовців взяли участь у 27 міжнародних операціях і місіях у різних регіонах планети. Косово, Боснія і Герцеговина, Македонія, Гватемала, Афганістан, Хорватія, Сьєрра-Леоне, Ірак, Еритрея, Судан, Кот-д’Івуар та в інших країнах», – розповідає Геннадій Кот.

Українці, які виконують завдання миротворчих операцій Організації Об’єднаних Націй, не обмежуються перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично беруть участь у відбудові країн, які опинилися на межі краху, часто після тривалих, протягом десятиліть, конфліктів.

Діана Крайнова