НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У центрі підготовки підрозділів Центрального оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, у місті Підгородному Дніпропетровської області, завершився навчальний збір офіцерів-випускників вищих військових навчальних закладів 2021 року та молодших лейтенантів.

 

Протягом навчання офіцери удосконалювали свої знання та навички з організації службово-бойової діяльності, топографії, вогневої підготовки, тактичної медицини, вивчали дії особового складу на блокпостах та дії екіпажів бронемашин.

 Артем Бархан, учасник навчального збору: 

«Навчальний збір став випробуванням для кожного з нас і вкотре довів: правильно вмотивована і підготовлена людина може викладатися на повну та проявити у службі свої найкращі досягнення».

Артем закінчив педагогічний університет. Має 15-річний досвід роботи психологом. Нині несе службу на посаді офіцера групи інформації та комунікації військової частини 3052 Центрального ОТО Національної гвардії України.

 

Після заняття з психологом, на якому офіцри вчилися командотворенню своїх майбутніх підлеглих колективів, Артем розповів:

 

«Навчальний план збору був дуже насиченим: ми отримали великий обсяг інформації за різними напрямами військової справи. Було багато цікавих і складних практичних занять. Загалом, військова справа вимагає від нас вміти дуже швидко мобілізовуватися. І так само швидко відновлювати ресурси, зокрема, й психологічні. Для цього існують досить дієві техніки, які ми вивчили на тренінгу під час збору офіцерів у Підгородньому. А ще ми познайомилися з колегами із інших міст. Знайшли друзів, з якими відтепер триматимемо зв’язок. Ми – одна команда і це чудово».

 

Вишкіл молодших офіцерів включав у себе теоретичну та практичну частини.

 

Учасники збору відвідали військові частини 3054 та 3036, де ознайомилися із етапами підготовки до служби з КЕОП та охорони громадського порядку. Зокрема, – з процесом прийому спеціального автомобіля та залізничного вагону для перевезення взятих під варту, а також – підготовки підрозділів з охорони громадського порядку до несення служби у військових нарядах.

 

 

На заняттях з тактичної медицини офіцери пройшли стрес-тест на смузі перешкод, навчилися накладати джгут-турнікет, фіксувати переломи підручними засобами, дізналися про причини змін стану свідомості та етапи надання допомоги за сучасною парамедичною системою MARCH.

 

Молодший лейтенант Олена Швець, учасниця навчального збору:

«Навички з тактичної медицини, удосконалені на зборах, можуть знадобитися у майбутньому – врятувати чиєсь здоров’я і навіть життя».

Гвардійка взяла участь у заняттях з тактичної медицини у центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України (м.Підгороднє Дніпропетровської області).

Олена Швець за фахом журналіст. Пів року служить на посаді офіцера інформації та комунікації стрілецкого батальйону (з КЕОП та ОГП) військової частини 3011 Центрального ОТО Національної гвардії України. Заняття з тактичної медицини відвідує не вперше, але зазначає, що кожного разу надавати умовну допомогу на заняттях вдається вправніше. 

«Поранена людина може стекти кров’ю за три хвилини. Якщо вчасно і правильно накласти турнікет або зробити тампонування – це збереже життя пораненому. Коли розумієш, що життя людини можуть врятувати твої дії, відпрацьовані на заняттях, одразу відпадає формалізм у виконанні завдань інструктора. Ти намагаєшся уявити, як це може бути у реальних умовах і викладаєшся на всі 100.

Може статися, що допомогу доведеться надавати своєму побратиму або випадковому постраждалому на вулиці. І таких випадків, коли військовослужбовці Нацгвардії рятували життя людей і на полі бою, і у цивільному житті – чимало».

Лейтенант Ксенія Захаріна, учасниця навчального збору: 

«Смуга перешкод – подолання, насамперед, своїх власних слабкостей і страхів».

 

Гвардійка отримала на зборах одну із найвищих оцінок за складання нормативу із долання військової смуги перешкод.

 

Ксенія Захаріна – випускниця факультету  філології (спеціальність «військовий переклад») Національної Академії Національної гвардії України. Дівчина вільно володіє англійською та німецькою мовами.

 

Нині Ксенія несе службу у військовій частині 3054 Центрального ОТО Національної гвардії України на посаді заступника командира роти по роботі з особовим складом.

 

Ще під час навчання вона була у складі збірної з легкої атлетики Академії НГУ. З того часу не припиняє занять спортом. «Смуга перешкод була моєю ціллю протягом усього навчального періоду, оскільки не всі її елементи давалися мені з першого  разу, – говорить гвардійка. – Але з часом мені вдалося опрацювати помилки у техніці, які заважали ці елементи виконати і швидко, і точно».

 

Військова смуга перешкод зі стрес-тестом – невід’ємна частина підготовки професійних військовослужбовців. За лічені секунди військовослужбовець з автоматом у руках має здолати лабіринт, паркан, зруйнований міст, сходини зруйнованої драбини, цегляну стіну, перенести пораненого та надати йому допомогу. Все це відбувається в умовах, максимально наближених до бойових. Тут потрібні швидкість, витривалість, сила, психологічна стійкість. Ксенія переконана, що ці якості стають у нагоді і під час несення служби:

 

«Коли кожен військовослужбовець проходить смугу перешкод, він переборює сам себе. Він показує, наскільки морально та фізично стійкий. А ще смуга перешкод дуже загартовує командний дух. Коли ти не можеш здолати бар’єр, твій побратим підставить тобі плече. Професія військового вимагає від кожного з нас бути у хорошій фізичній формі. Це дозволяє якомога ефективніше виконувати поставлені завдання. Як говорили наші інструктори, справжня смуга перешкод у нас у голові».

 

Керівник навчального збору, підполковник Сергій Буко стверджує:

«У майбутньому ви – керівники  підрозділів. Люди, а не зброя чи техніка є вашим найголовнішим ресурсом і вашою надійною опорою у військовій справі. Тільки від вас самих залежить, наскільки ви станете авторитетними для ваших підлеглих та виховаєте з них професіоналів. А авторитет досягається виключно постійним самовдосконаленням та знаннями».

 

Група інформації і комунікації Центрального ТУ