НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управлінні Нацгвардії відбулася низка планувальних зустрічей представників 11-ї ротації Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER») з представниками ГУ НГУ.

Протягом наступних шести місяців координувати усі спільні заходи Нацгвардії України та операції «UNIFIER» буде офіцер по взаємодії з НГУ  капітан Х’ю Пурдон.

Під час установчих зустрічей іноземні представники ознайомилися з історією створення, структурою, основними завданнями та функціями Національної гвардії України, її роллю й місцем в секторі безпеки та оборони України.

Сторони обговорили розвиток співробітництва за основними напрямками, що становлять спільний інтерес та виокремили пріоритетні напрямки діяльності 11 ротації.

Так, командир групи військової освіти операції «UNIFIER» майор Майкл Урбанковіц повідомив про намір Канадської сторони залучити представників операції до вдосконалення навчальних програм підготовки курсантів Національної академії НГУ відповідно до стандартів НАТО. Також присутні обговорили можливість розробки курсів лідерства офіцерського складу відповідного рівня.

Під час зустрічі з командиром групи індивідуальної підготовки операції «UNIFIER» майором Адамом Сінасаком було заплановано роботу над розробкою та апробацією пілотних курсів підготовки розвідників та снайперів НГУ.

Зокрема, вже у травні цього року на базі Навчального центру підготовки до спеціальних дій, що у Вишгороді, Київської області, розпочнеться апробація Базового курсу розвідника НГУ.

За словами начальника управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковника Володимира Грабчака, українська сторона зацікавлена в імплементації системного підходу як до колективної, так й до індивідуальної підготовки нацгвардійців. Тож, спершу готувати розвідників НГУ будуть канадські інструктори. Під час другого курсу разом з представниками операції «UNIFIER» до навчального процесу будуть залучені українські інструктори. А надалі Канадська сторона надаватиме лише менторську допомогу під час проведення занять.

Обговорили й подальшу співпрацю у розбудові професійного сержантського складу Національної гвардії України. Головний старшина НГУ старший прапорщик Дмитро Тимощук ознайомив представників сержантського складу нової 11-ї ротації майстер-воррент-офіцерів Тері Кертіса, Марка-Андре Руссо та Тома-Луї Лафоре з напрямками та особливостями службово-бойової діяльності сержантського складу НГУ.

За словами Дмитра Тимощука, пріоритетними завданнями для співпраці є розробка і впровадження кваліфікаційного стандарту Періоду розвитку-4 та відповідного Підвищеного курсу лідерства (підготовка головних сержантів батальйону), курсу підготовки штабних сержантів, вдосконалення професійної підготовки інструкторів.

Майстер-ворент-офіцер Кертіс також висловив бажання надати допомогу у навчанні тактики дій у нічний час доби під час польових виходів Базового курсу підготовки рядового складу та курсів лідерства. Головний старшина НГУ запросив інструкторів ЗС Канади взяти участь у навчальних зборах головних старшин територіальних управлінь та військових частин НГУ, які відбудуться у травні цього року в Навчальному центрі ім. Василя Вишиваного НГУ.

Олена Онищенко

Фото Віктора Петриченка