НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Два десятки випускників Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба йдуть служити до підрозділів Національної гвардії України.

Півтисячі перспективних, молодих, грамотних офіцерів – випускників ХНУПС – вже за кілька днів відбудуть до своїх військових частин аби захищати українське небо. Частина з них планує реалізувати власний професійний потенціал у Національній гвардії України.

«Починав ще у 2014 року зі строкової служби у військовій частині 3005 ще Внутрішніх військ. Брав участь в Антитерористичній операції. Згодом повернувся до цивільного життя, але дуже тягло у військо. Саме там я побачив перспективу, і тому підписав контракт з військовою частиною 3017. І вже звідти пішов до Національного університету імені Івана Кожедуба. Отримав спеціальність командира взводу ПЗРК», – розповів Віталій Кіров. Він і надалі служитиме у 3-ї бригаді оперативного призначення.

Варто зазначити, що серед випускників-гвардійців – чимало людей з бойовим досвідом. Проте спільним для них усіх є любов до техніки та озброєння.

«До Національної гвардії прийшов з 92-ї бригади, у складі якої брав участь в АТО. Нацгвардія – мій свідомий вибір. Мій фах – протиповітряна оборона Сухопутних військ. Берегтиму небо від ворога», – поділився лейтенант Олександр Марченко. Йому за час навчання найбільше полюбились «Тунгуска» та «Стріла-10»

 

Випускники Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба дуже цінуються у Національній гвардії. Цього випуску у підрозділах чекали п’ять років поспіль.

«Маємо замовлення Нацгвардії на деяких випускників інженерних, льотних спеціальностей та безпілотних авіаційних комплексів. 13 офіцерів ми вже зараз забираємо до нашої військової частини, до Олександрії. Ще чотири мають прийти до нас восени, вони матимуть льотні спеціальності», – пояснив командир військової частини 2269 полковник Руслан Розенберг

Власне сам випуск традиційно пройшов з розмахом. Молодих офіцерів вітали представники командування Повітряних сил Збройних Сил України та чисельна делегація представників ВПС країн NАТО.

 

«Зараз у ці буремні роки новітньої історії, коли триває збройна агресія Російської Федерації, – весь український народ стоїть на захисті нашої держави. 39 наших випускників загинули заради майбутнього нашої держави. А 25-го вересня минулого року 26 наших кращих синів полягли при виконанні учбово-бойового завдання», – підкреслив командувач Повітряних сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов

 

«Повітряні сили – це любов до Неба, це – наша суть. Крім того, треба розуміти, що ми ті, хто може здійснювати свою лише в команді. Аби один літак був у бойовій готовності, над цим має працювати до сотні спеціалістів. Я особисто з 1995 року служила в ескадрильї F-15, як офіцер розвідки», – поділилась з випускниками власним досвідом Аташе з питань армії та оборони при Посольстві США в Україні полковник Бріттані Стюарт

Представники Канади, Франції, Великобританії та інших держав-союзників запевнили, що для них честь бути в цей непростий час поряд з новою генерацією українських офіцерів. Вони закликали їх розвиватись та навчатись, зокрема й у військових закладах їхніх країн.

Відділення інформації і комунікації

Східного територіального управління НГУ