НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Від української класики до фантастики. Харків’янин передав 3-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України 526 книг. Звідки література та як вона потрапила до гвардійців – у нашому матеріалі.

Олег Суперека – народився і виріс у Харкові, займає патріотичну позицію, і тому періодично допомагає українським військовим. Цього разу він привіз книги до військової частини 3017.

«Це книжки з будівлі, де ми робили ремонт. Це був колишній Київський бібліотечний колектор, а під ним бомбосховище. Ось це звідти. На диво збереглися книги у доброму стані, і, головне, вони сучасні та різноманітні. Є словники, історична література, фантастика, класика, пригоди», – поділився з нами Олег Суперека. Він також розповів, що у 2014 році його життя повністю змінилось: «Проживаючи на той момент певний час у Російській Федерації я бачив, як протягом лічених місяців люди, до того цілком лояльні до українців, під впливом пропагандистського телебачення починали сприймати нас як «фашистів, які вбивають дітей». Для мене це був шок. Я повернувся жити до своєї державу і, фактично, все почав з початку. І потім ані миті про це не жалкував!»

Пан Олег також поділився своїм секретом, як він перейшов на українську:

«Спочатку я змінив мову у навігаторі та у меню телефону. Тепер це – моя основна мова спілкування, адже маю таку внутрішню потребу. Поступово я відкрив для себе цілий світ живої, актуальної української культури. Дивно, але поштовхом для цього пробудження – стали такі екстремальні умови, як ця війна».

Про те, що гвардійці можуть потребувати сучасних українських книжок, пан Олег дізнався із соцмереж, і саме через них зв’язався з людьми, які опікуються культурними проєктами для бійців. Власне, сама ідея такого подарунку виникла після прочитання постів про підписання гвардійцями Меморандумів про співпрацю з бібліотеками, видавництвами та типографіями. Зауважимо, що наразі культурно-просвітницький хаб військової частини 3017 акумулює книги не лише для інших підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання, але й для дітей прифронтових територій. Власне ця практика постійна приносить свої позитивні плоди.

«Ми ці книжки відсортуємо і опишемо. Наш читач теж неоднорідний. Це і строковці, і офіцери, і діти військовослужбовців. Деякі книжки зачитуються, що називається, до дірок. Частину передамо діткам на Донбас, там де погана логістика, і не оновлюється література», – наголосила бібліотекар військової частини 3017 Наталія Павленко. Вона також запевнила, що сьогодні у Харкові є чимало людей доброї волі, які охоче допомагають військовим літературою: «Велика подяка за книги Анастасії Захаревській, Марії Овчаренко, Олені Бровко, Марії Юдіній, Павлу Бондаренку, Олені Макарчук, Наталі Романенко, Андрію Малишко. – причому пані Наталя з пам’яті назвала ще багато прізвищ та імен людей, які дарували гвардійцям книжки. – «Багато подарунків отримано від невідомих людей, часто книги просто привозили і залишали на КПП, присилали поштою, передавали. Тому сердечко подяки для всіх небайдужих! Навіть, одна подарована книга  може зігріти серце солдата».

Сенс в тому, пояснює бібліотекар, що зазвичай, середньостатистичний строковець це – вчорашній школяр чи студент. Проте на відміну від них, він постійно перебуває на службі і не має можливості самостійно вирушити у будь-який зручний час до цивільної бібліотеки чи книжкової крамниці. Власне, культурно-просвітницький хаб військової частини дозволяє значною мірою компенсувати таку ситуацію та сприяти гуманітарному розвитку бійця. Там він не тільки читає, але й має можливість грати на музичних інструментах, слухати лекції, милуватися картинами харківських митців, звісно у час, відведений на дозвілля.

Підрозділи інформації та комунікації військових частин 3017 та 2240,

фото Юлія Антоненко та архів