НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

29 років минуло від дня страшної трагедії, внаслідок якої, загинув військовослужбовець військової частини 3033 майор Національної гвардії України Володимир Ігнатьєв.

15 липня майор Ігнатьєв повертався з Одеси, де був у відрядженні, до Запоріжжя. Сів у плацкартний вагон поїзда сполученням Одеса-Ясинувата. В одному із сусідніх купе їхали військовослужбовці строкової служби. На одній із станцій у вагон підсіли ще кілька пасажирів. Серед них був і молодик у нетверезому стані з тугим речовим мішком.

Під час поїздки п’яний чоловік, що розташувався в іншому кінці вагона, вступив у конфлікт з солдатами, тоді вихопив з речового мішка осколкову гранату Ф-1 і вигукнув: «Я вас усіх тут уб’ю!..». Коли одна рука лиходія тримала гранату, а друга потягнулась до неї аби висмикнути кільце, до нього кинувся майор Ігнатьєв і виштовхнув бандита до неробочого тамбура. Зловмисник смикнув за кільце гранату і кинув її під ноги офіцеру. Той нахилився, щоб її підняти, потім притиснув до себе, затуляючи своїм тілом усіх пасажирів і навіть самого злочинця. Страшний вибух струсонув вагон…

Попри свою молодість, він заради порятунку інших людей від неминучої загибелі, не вагаючись віддав найдорожче – своє життя, тим самим вчинив як людина з великим серцем, мужній чоловік та справжній офіцер Національної гвардії України, залишившись вірним військовому обов’язку до останнього подиху.

На знак вшанування відваги, сили духу та самопожертви загиблого однополчанина Володимира Ігнатьєва, біля пам’ятного знаку на території частини відбулося покладання квітів та вшанування пам’яті хвилиною мовчання. За полеглим героєм, військовий священник (капелан) військової частини 3033 отець Анатолій провів панахиду пріснопам’ятного Володимира.

Ми свято шануємо пам’ять про наших героїв та завжди рівняємося на їх мужність, відвагу і славетні подвиги.

 Ліна Московка