НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Гвардійці Східного ОТО, а також військових частин 3022 та 2276 підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію у галузі музейної та заповідної справи з найпотужнішими музейними установами області.

Строковці-нацгвардійці відтепер отримають змогу масово долучитися до надзвичайних багатств культурно-історичної спадщини Сумщини, аналогічно тому, як це вже відбувається у Харківській області. З боку музейної спільноти підписантами виступили Сумський обласний краєзнавчий музей, Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького, «Меморіальний Будинок-музей А.П. Чехова в м. Суми, Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі та Державний історико-культурний заповідник «Посулля».

«Наші фонди для Вас! Підписання цього документу важливе, бо дає нам можливість показати їх, наші фонди, військовослужбовцям з усіх куточків України! Що особливо цінно з огляду на те, скільки уваги ми приділяємо збереженню військової історії нашого регіону. Ми недарма підписуємо цей документ серед світлин меморіальної експозиції «Революція Гідності та АТО. Сумський вимір». Тут фото загиблих бійців-сумчан «Донбасу» і «Азову». На нас дивляться «Медок» і «Ернесто», воїни Нацгвардії, Збройних сил інших формувань», – зазначив директор КЗ СОР «Сумський обласний краєзнавчий музей» Владислав Терентьєв.

 

«Наша справа не тільки навчити наших військовослужбовців захищати нашу країну зі зброєю в руках, але й готувати з них свідомих та вихованих громадян – еліту нашого суспільства. Зауважу, що меч знання та культури за своєю значимістю настільки ж важливий, як і матеріальна зброя», – підкреслив заступник начальника Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України по роботі з особовим складом, полковник Сергій Ховайло.

Нагадаємо, що гарантом та координатором процесу реалізації Меморандуму виступає Сумська облдержадміністрація.

«Дуже важливо, що Сумщина та Харківщина стали першими регіонами, які почали реалізувати настільки соціально важливий проект.Ми щиро підтримуємо цю ініціативу нацгвардійців, і для виступаємо гарантом цієї угоди! Адже таким чином ми робимо внесок у духовний розвиток молоді, яка служить!» – відзначила заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Медвідь.

 

«Моя рідна Сумщина володіє унікальними музейними колекціями, які є скарбом нашої Нації. Дуже приємно, що це стане актуальним досвідом для мене та моїх побратимів», – поділився враженнями військовослужбовець в/ч 3051 НГУ солдат Іван Куцин Іван. Він за професією ерготерапевт, працював до призову на військову службу два роки у Центральній міській клінічній лікарні №1 в неврологічному відділенні з палатами інтенсивної терапії.

Реалізація положень Меморандумів про співпрацю у галузі культури з видавництвами, музеями, театрами та іншими закладами на території пілотного регіону – Харківщини призвели до вибухового зростання числа спільних проектів, заходів, а також рівня залучення гвардійців до культурного життя. За цей час (з квітня 2021 року) замість одиниць – тисячі строковців відвідали творчі вечори, концерти, експозиції. Під час загострення карантинних обмежень вони стали слухачами виїзних лекторіїв та майстер-класів. Багато хто вперше потрапив до театру чи зміг побачити зразки сучасного мистецтва! До бібліотек військових частин почали масово надходити нові видання! І тепер все це стає реальним для військовослужбовців Сумської області!

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ