НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Сьогодні у Міністерстві внутрішніх справ Національна гвардія України підписала двосторонній документ про співпрацю з Національною гвардією Каліфорнії. Від української сторони меморандум підписав командувач Національної гвардії України Микола Балан, від американської сторони – командувач Національної гвардії Каліфорнії Девід Болдвін.

 

Це стало підсумком домовленостей і міжнародних заходів під час візиту до України делегації під керівництвом командувача Національної гвардії Каліфорнії генерал-майора Девіда Болдвіна.

 

Попередньо командувачі Національних гвардій зустрілися у Головному управлінні Національної гвардії України. Делегація вшанувала пам’ять Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького покладанням квітів та хвилиною мовчання, а згодом, після офіційної зустрічі, відвідали Центральний музей Головного управління, де ознайомились з визначними подіями з історії НГУ. Девід Болдвін розповів, що особисто знав і бачився з генералом Кульчицьким незадовго до його загибелі. Також генерал-майор каліфорнійської гвардії залишив побажання у книзі для українських колег. За круглим столом сторони обговорили основні напрями та результати вчорашнього засідання БОКК.

Генерал-полковник Микола Балан наголосив, що у документі прописані основні напрями подальшої співпраці й пояснив: «Найбільша мета будь-якого меморандуму – щоб ми розуміли, до чого ми йдемо, до чого повинні прийти і мали певні зобов’язання один перед одним».

«Наша співпраця триває вже багато років. Основні напрямки – це підготовка підрозділів – як індивідуальна, так і колективна. Це надання консультативної допомоги у військовому кадровому менеджменті: перехід Національної гвардії України на організаційно-штатну структуру, наближену до стандартів НАТО. Це логістичне забезпечення, надання матеріальної і технічної допомоги, взаємопідтримка та обмін досвідом. У рамках підписаного документу ми плануємо відправляти наш підрозділ на навчання до Каліфорнії, а також чекаємо в Україні американських колег. Плануємо вивчити кадрову політику каліфорнійських гвардійців. Окремим пунктом розглянемо програму підтримки родин військовослужбовців», – розповів про напрями співробітництва командувач Національної гвардії України Микола Балан. 

«Ми плануємо розширити формат наших заходів, націлених на підготовку особового складу. Я радо вітаю нову концепцію – розширювати співробітництво у складі більших підрозділів. Також ми готові розширювати заходи, які проходять в онлайн режимі», – поділився генерал-майор Девід Болдвін. 

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зазначив, що він цінує горизонтальні зв’язки між підрозділами різних країн і співпраця гвардій України та Каліфорнії – яскравий тому приклад.

«Саме така робота – найміцніша. В нас було багато спільних планів до пандемії. Думаю, що нам можна повернутися до їх реалізації після того, як ми подолаємо хворобу. Бо НГУ – це передовий загін громадської безпеки і безпеки України в цілому. Гвардія Каліфорнії має дещо ширші повноваження. Тому, подальшими кроками співпраці може бути розширення взаємодії саме у цих галузях – спільне навчання, питання використання авіації з метою рятувальних робіт. Бо ми значно посилюємо наші авіаційні можливості», – заявив очільник МВС. 

Нагадаємо, у рамках участі НГУ в Багатонаціональному об’єднаному комітеті (БОКК) спільно із Національною гвардією штату Каліфорнія НГУ отримала міжнародну технічну допомогу на суму близько 78 мільйонів доларів США. Зокрема, засоби радіо- та супутникового зв’язку, медичне майно та обладнання, оптичні прилади, інженерне обладнання, системи розвідки цілей, безпілотні літальні апарати.

За період співпраці у рамках Державної програми партнерства (SPP) з 2014 року Національною гвардією Каліфорнії було проведено 30 спільних заходів з Національною гвардією України, з них 14 – навчального характеру.

 

Довідково. Співпраця між Національними гвардіями України та Каліфорнії триває з 1993 року. Американські гвардійці – одні з найактивніших партнерів НГУ. З початком збройної агресії проти України у 2014 році співробітництво між структурами значно активізувалося. Представники обох силових формувань беруть участь в роботі підкомітету БОКК, де вирішуються питання щодо надання безпекової допомоги Україні від уряду США.

Пресслужба НГУ