НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управління Національної гвардії України відбулась робоча зустріч офіцерів управління міжнародного співробітництва департаменту персонального штабу із новопризначеним старшим військовим представником Збройних сил Королівства Швеції при операції «UNIFIER» майором Рогером Юпшо (Roger Djupsjö).

Основною метою зустрічі стало ознайомлення шведського колеги із структурою, завданнями та особливістю службово-бойової діяльності Національної гвардії України, роллю та місцем в секторі безпеки та оборони держави, а також обговорення можливих напрямків розширення співробітництва зі Збройними силами Королівства Швеції у найближчій перспективі.

На початку зустрічі начальник управління міжнародного співробітництва департаменту персонального штабу Головного управління НГУ полковник Володимир Грабчак висловив вдячність Уряду Швеції за чітку і послідовну позицію щодо підтримки України у протистоянні агресії Російської Федерації. Водночас він відмітив вагомий внесок шведських військовослужбовців у проведення підготовки гвардійців в рамках операції «UNIFIER».

Полковник Володимир Грабчак також розповів про основні досягнення, що відбулись в рамках співробітництва НГУ з Офісом аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції в Україні.

«За сприяння Офісу аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції в Україні з метою розвитку системи мовної підготовки до Національної академії НГУ надано понад одну тисячу примірників навчальної літератури та передано обладнання для сучасної лінгвістичної лабораторії. Крім того, для потреб Навчального центру НГУ, що на Львівщині, також було обладнано лінгвістичну лабораторію, крім цього передано медичне майно навчального призначення», – зазначив полковник Грабчак.

У ході зустрічі сторони обговорили започаткування взаємовигідного співробітництва НГУ зі Збройними силами Королівства Швеції з метою обміну досвідом, розвитку спроможностей НГУ, як складової сил оборони держави. Це, зокрема, можливість навчання військовослужбовців НГУ в навчальних закладах та центрах ЗС Швеції за напрямками: підготовка підрозділів спеціального призначення, снайперів, кінологів, інженерів, водолазів, гірська підготовка, гендерна інтеграція, стратегічні комунікації, виживання в екстремальних умовах.

Своєю чергою, майор Рогер Юпшо запевнив, що протягом наступного року, поки офіцер перебуватиме на посаді старшого військового представника Збройних сил Королівства Швеції при операції «UNIFIER», він всебічно сприятиме розвитку обговорених напрямків співробітництва.

Шведський офіцер також запропонував розглянути можливість участі військовослужбовців НГУ у масштабних міжнародних військових навчаннях «Aurora – 23», що проводитимуться на території Королівства Швеції, з метою обміну досвідом з питань організації всеосяжної оборони (Total Defense).

На завершення зустрічі сторони висловили сподівання щодо розвитку співробітництва між Національною гвардією України та Збройними силами Королівства Швеції.

Довідково: Швеція послідовно підтримує зусилля щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності України, політику невизнання спроби анексії Криму Російською Федерацією та відповідні санкції Європейського Союзу щодо РФ. З січня 2021 року Швеція розпочала річне голосування в ОБСЄ та продовжить зусилля для врегулювання ситуації на сході України.

За активного сприяння Швеції вдалося дійти консенсусу щодо рішення продовжити до 31 березня 2022 року мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні, який дозволить спостерігачам здійснити внесок у зменшення напруження і сприяти зміцненню миру, стабільності і безпеки в Україні.

23 квітня 2021 року, з ініціативи шведської сторони відбулася телефонна розмова Міністра оборони України Андрія Тарана з Міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом, який черговий раз підтвердив наміри Королівства Швеція продовжувати надавати всебічну підтримку Україні та сприяти вирішенню конфлікту політико-дипломатичним шляхом.

Пресслужба НГУ