НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі Багатонаціонального координаційного центру у місті Києві відбулась зустріч представників управління міжнародного співробітництва Національної гвардії України з представниками Збройних сил Королівства Швеції. Основною метою зустрічі стало ознайомлення іноземних колег з основними напрямками діяльності НГУ, її роллю і місцем у секторі безпеки та оборони України, а також обговорення перспективних напрямків співробітництва.

Підкреслимо, що наразі урядом Королівства Швеції розглядається питання щодо збільшення чисельності представників шведських Збройних сил за кордоном та, зокрема, в Україні.

На початку зустрічі іноземних представників було ознайомлено зі структурою, основними завданнями та функціями Національної гвардії України, її роллю та місцем в системі безпеки та оборони країни.

Згодом, під час обговорення питань співробітництва сторонами було досягнуто порозуміння щодо необхідності розширення співробітництва за багатьма напрямками, зокрема з питань мовної підготовки та підготовки підрозділів спеціального призначення як в Україні, так і в навчальних закладах Збройних сил Королівства Швеції.

Своєю чергою, голова шведської делегації та, за сумісництвом, представник Департаменту воєнної політики та стратегічного планування командування Збройних Сил Королівства Швеції підполковник Джеркер Фредгольм зазначив, що рівень інфраструктури та професійного розвитку особового складу Національної гвардії України відповідає всім очікуванням, а також дає можливість плідно та взаємовигідно співпрацювати з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, що у наприкінці квітня цього року, Навчально-бойовий центр підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру Національної гвардії України, відвідала генерал-майор Лена Персон-Герліц начальник Департаменту воєнної політики та стратегічного планування командування Збройних Сил Королівства Швеції, яка перебувала в Україні в рамках участі в роботі Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з військового співробітництва.

 

Довідково: Швеція послідовно підтримує зусилля щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності України, політику невизнання спроби анексії Криму Російською Федерацією та відповідні санкції Європейського Союзу щодо РФ. З січня 2021 року Швеція розпочала річне голосування в ОБСЄ та продовжить зусилля для врегулювання ситуації на сході України.

За активного сприяння Швеції вдалося дійти консенсусу щодо рішення продовжити до 31 березня 2022 року мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні, який дозволить спостерігачам здійснити внесок у зменшення напруження і сприяти зміцненню миру, стабільності і безпеки в Україні.

Пресслужба НГУ