НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Києві офіцери управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України провели робочу зустріч із командуванням тренувальної операції Збройних сил Великої Британії «ORBITAL». Метою зустрічі стало обговорення розширення напрямків подальшого військового співробітництва.

Британських військовослужбовців ознайомили з історією створення, завданнями та структурою Національної гвардії України. Також іноземні колеги були поінформовані про особливості службово-бойової діяльності підрозділів НГУ, роллю та місцем в секторі безпеки та оборони держави.

За словами заступника командира операції «ORBITAL» підполковника Енді Кокса, британські військові готові долучити представників Національної гвардії України до заходів підготовки, які сьогодні проводяться для підрозділів Збройних Сил України, з метою розвитку їхніх бойових спроможностей.

«Наразі ми розглядаємо питання щодо проведення заходів підготовки із військовослужбовцями Національної гвардії України з питань ведення оборонних дій та роботи офіцерів штабу. Розпочнемо цю роботу із включення представників НГУ до тренувальних заходів, які уже проводяться британськими інструкторами в деяких підрозділах Збройних Сил України», – зазначив підполковник Енді Кокс.

У ході зустрічі сторони також обговорили можливість проведення навчання для  військовослужбовців НГУ за напрямком мовної та медичної підготовки.

«Уже кілька років поспіль Національна гвардія України активно співпрацює із військовослужбовцями Збройних сил Канади в рамках операції «UNIFIER» за різними напрямками підготовки. Внесок, який було зроблено канадськими військовими в нарощування потенціалу гвардійських підрозділів, важко переоцінити. Наші спільні із канадськими побратимами здобутки можуть слугувати прикладом для майбутньої співпраці НГУ з операцією «ORBITAL», – підкреслив т. в. о. начальника управління міжнародного співробітництва полковник Сергій Мальцев.

Нагадаємо, що військова тренувальна місія Збройних сил Великої Британії (операція «ORBITAL») – це програма оборонної підтримки від Уряду Великобританії для Збройних Сил України, що спрямована на розвиток спроможностей, підготовку для відсічі збройної агресії та посилення інституційних можливостей Уряду України щодо підтримки безпекового середовища та суверенності.

 

З 2015 року операція «ORBITAL» підготувала близько 20 тисяч військовослужбовців ЗСУ. Відповідно до попередніх домовленостей тренувальна місія триватиме до березня 2023 року та може бути продовжена.

 

Пресслужба НГУ