НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управлінні Національної гвардії України розпочався оперативний збір з керівним складом органів військового управління, метою якого є набуття індивідуальних спроможностей, формування необхідного рівня теоретичних знань, умінь, навичок під час планування застосування та управління військовими частинами (підрозділами) НГУ.

Як зазначив у своєму виступі командувач НГУ генерал-полковник Микола Балан, система військового управління має забезпечувати ефективне та безперервне управління військами в умовах загрози розширення збройної агресії та оперативне реагування на виклики й загрози в сучасному безпековому середовищі у мирний час, під час особливого періоду та за умов введення воєнного стану.

 

– Що стосується трансформації системи військового управління в Національній гвардії України, то одним із головних наших здобутків є завершення переходу Головного управління НГУ на нову організаційно-штабну структуру, також відпрацювання нової структури територіальних управлінь, що переважно орієнтовано на підвищення рівня їх взаємосумісності з органами управління збройних сил держав-членів Альянсу, — зазначив командувач НГУ.

До проведення оперативного збору залучені також представники Генерального штабу ЗСУ, Командування об’єднаних сил ЗСУ та інших структур Міністерства оборони України.

Під час проведення круглих столів та лекцій у складі навчальних груп, учасники заходу обговорили зміни, що відбулися у підходах до процедур планування застосування військ (сил) у загальній системі застосування сил оборони держави, а також системі об’єднаного керівництва та управління із залученням інших складових сил оборони.

 

Зазначені нововведення супроводжуються розробкою, публікацією та апробацією нових доктринальних документів, у яких враховується досвід, набутий у ході проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей, впроваджується положення стандартів стратегічного та оперативного планування, які прийняті у державах-членах НАТО.

Подібні заходи, зокрема, дають змогу якісно спланувати та підготуватися до проведення спільних навчань. У поточному році під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України з Командуванням об’єднаних сил Збройних Сил України буде проведено вже традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля — 2021». Військові маневри заплановані на вересень і відбуватимуться не лише на військових полігонах, а й в акваторіях Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм навчання «Об’єднані зусилля — 2021» переважатимуть тогорічні.

Пресслужба НГУ