НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

21 листопада 2021 у Києві відбулась робоча зустріч офіцерів Головного управління Національної гвардії України з керівництвом штаб-квартири НАТО та Офісу зв’язку НАТО в Україні. Основною метою зустрічі стало обговорення результатів багаторічного співробітництва та здобутків у реформуванні НГУ як складової сектору безпеки та оборони в рамках виконання заходів Комплексного пакету допомоги НАТО для України.

Сторону НАТО представили керівник Комплексного пакету допомоги для України Директорату розбудови оборонних інституцій та спроможностей Штаб-квартири НАТО пан Марчін Кожіел, заступники директора Офісу зв’язку НАТО в Україні пані Хелена Аківумі та пан Джон фон Кауфман, представники Програми Україна-НАТО з професійного розвитку та Програми Україна-НАТО з переходу з військової кар’єри на професійну цивільну.

У ході зустрічі начальник управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковник Володимир Грабчак висловив вдячність іноземним представникам за стійку позицію НАТО у підтриманні України в боротьбі проти російської агресії. Також, він поінформував іноземних колег про досягнення багаторічного співробітництва із аналогічними військовими формуваннями країн НАТО та міжнародними організаціями.

За його словами, завдяки підтримці міжнародних партнерів Національна гвардія ефективно реформувала систему управління підрозділами. Досвід таких країн як Канада, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Королівство Швеція та інших дозволив впровадити якісні зміни в систему підготовки особового складу, логістичне забезпечення, розвинути інституційні спроможності. Водночас, завдяки міжнародній технічній допомозі гвардійські підрозділи були оснащені сучасними зразками військової техніки, зв’язку тощо.

Також полковник Грабчак розповів про основні досягнення співробітництва Національної гвардії України із Програмою Україна-НАТО з професійного розвитку.

 

«Наша співпраця із Програмою PDP – це дійсно успішний приклад взаємодії, який дозволив провести низку важливих заходів та започаткувати довгострокові проєкти, орієнтовані на результат. Сьогодні завдяки нашим спільним зусиллям в Національній академії НГУ функціонує відділ євроатлантичної інтеграції, який провів вступні курси НАТО для близько 250 офіцерів та курсантів навчального закладу», – зазначив полковник Володимир Грабчак.

Крім цього він розповів, що завдяки Програмі Україна-НАТО з професійного розвитку гвардійці мали змогу пройти курси з вивчення англійської мови, проєктного менеджменту, вдосконалення комп’ютерних навичок. Також, щорічно представники НГУ активно залучаються до таких навчальних проєктів як «Young UA» та «100 чемпіонів».

Своєю чергою начальник відділу стратегічного і середньострокового планування та сумісності з військовими структурами НАТО ГУ НГУ полковник Ірина Малина поінформувала міжнародних партнерів про основні результати впровадження реформ в діяльність Національної гвардії України відповідно до Річних національних програм під егідою комісії Україна-НАТО.

За її словами, протягом останніх років НГУ активно працювала над  упровадженням результативних змін, які поступово наближають до взаємосумісності з аналогічними військовими формуваннями країн НАТО. Це зокрема, розвиток системи управління та зв’язку, нарощування можливостей кіберзахисту, впровадження стратегічних комунікацій, вдосконалення системи підготовки та логістичного забезпечення, щорічна участь гвардійських підрозділів в багатонаціональних військових навчаннях.

Крім того, полковник Малина ознайомила іноземних колег із Візією Національної гвардії України до 2035 року. Розроблений за підтримки міжнародних радників документ визначає стратегічний курс військового формування та підходи до його впровадження впродовж наступних 15 років. Метою Візії є вироблення раціональних шляхів нарощування спроможностей, що забезпечить державі швидке та ефективне реагування на загрози національній безпеці.

На завершення зустрічі, пан Марчін Кожіель подякував представникам НГУ за змістовне інформування та запевнив, що НАТО й надалі робитиме все можливе для підвищення інституційних та бойових спроможностей Національної гвардії як складової сил безпеки та оборони України.

Також він додав, що співпраця Національної гвардії України з Програмою професійного розвитку це яскравий приклад успішної імплементації міжнародного досвіду, євроатлантичних підходів та принципів у повсякденну діяльність військового формування.

Пресслужба НГУ