НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж двох днів на Тернопільщині, в місті Монастирська, проходив XXII Міжнародний фестиваль лемківської культури Дзвони Лемківщини. Громадський порядок на заходах охороняли працівники поліції та гвардійці 2 батальйону 2 Галицької бригади Нацгвардії України.

Дзвони Лемківщини – це традиційний фестиваль, який проводять у першу суботу та неділю серпня в урочищі Бичова. Протягом усього фестивалю відвідувачі мали змогу пірнути у традиційну лемківську культуру.

На сцені виступали і аматори, і професійні колективи. Тут проходили і виставки, і конкурси, і ігри. Відбувались дегустації традиційних страв.

Аби насолодитись святом до Монастирська приїхало багато українців з різних куточків країни. З забезпеченням безпеки на фестивалі справились. У цьому переконаний командир 2 батальйону бригади підполковник Дмитро Гуртовський.

«До охорони громадського порядку на фестивалі було залучено понад 150 працівників поліції та 30 нацгвардійців, – говорить Дмитро Гуртовський. – Напередодні фестивалю територія була обстежена на наявність вибухових речовин. Тут цілодобово працював оперативний штаб, який корегував діяльність усіх представників правоохоронних органів, медиків та рятувальників».

До слова,  перші два фестивалі відбулись під назвою «Лемківська ватра» у селі Гутисько, Бережанського району, у 1999 та 2000-х роках.

Аліна Новікова