НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Херсоні гвардійці продовжують розповідати містянам про військову діяльність та моменти з життя головного сержанта батальйону оперативного призначення імені Героя України генерала-майора Сергія Кульчицького старшини Віталія Марківа. Сьогодні виставку зі світлинами гвардійця розгорнули у музеї Херсонського національного технічного університету.

Із запрошеними на захід студентами поспілкувалися офіцери військової частини 3056 капітан Євгеній Діанов та молодший лейтенант Аліна Кобець. Вони розповіли учням про участь Віталія Марківка у боях в районі проведення ООС та про важкі випробування, які українському сержанту довелося пройти потрапивши під несправедливий суд Італійських правоохоронців.

«У 2017 році Віталія Марківа було незаконно затримано та осуджено в Італії. Йому інкримінували вбивство італійського журналіста. Але завдяки значним зусиллям дипломатичного корпусу України, керівництва МВС та Нацгвардії, у 2020 році гвардійця повністю виправдано та звільнено з італійської в’язниці», – розповів капітан Євгеній Діанов.

Як зазначили деякі студенти та викладачі, для них це не було новиною, адже вони стежили у новинах за тим, що відбувалося «по справі Марківа» та щиро зраділи позитивному результату, який змогла здобути українська сторона.

Аліна Кобець