НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Справжній військовий вишкіл влаштували нацгвардійці військової частини 3008 Нацгвардії України для старшокласників школи №26 міста Вінниці. Аби молодь не в теорії, а на практиці дізналася про реалії життя захисників України, військові демонстрували учням як правильно користуватися зброєю та надавати першу домедичну допомогу.

Шкільний стадіон на кілька годин перетворився на військове містечко. Нацгвардійці розгорнули навчальні точки з  вогневої, військово-інженерної підготовки й тактичної медицини. Найбільшу зацікавленість викликала зброя: пістолет Макарова та автомат Калашникова. Якщо на шкільному уроці їх можна побачити здебільшого у підручниках, то тут – потримати у руках і навіть розібрати. Також діти приміряли бронежилети та шоломи.

«Потрібно бути всебічно обізнаним: вміти надавати першу домедичну допомогу та користуватися зброєю. А як правильно нею користуватися, споряджати та доглядати – можуть показати тільки військові. Звичайно, потрібні такі уроки, адже це підготовка до армії,  тим паче, що я планую вступати до військового навчального закладу», – розповів учень 11-го класу Дмитро Богуцький.

Відточували знання також з тактичної медицини. На швидкість вчились накладати шини та зупиняти кровотечі.

«Загальними знаннями з первинної медичної допомоги повинен володіти кожен. Адже, раптом посеред вулиці людині стане зле, тоді на вагу золота кожна хвилина. Ми зможемо врятувати людину. Дякуємо військовим за корисні навчання», – переконана учениця 11-го класу Вікторія.

Викладачі стверджують, що після військових тренувань бойовий дух школярів, як ніколи, піднесений.

«Діти під час таких занять повинні жити в польових умовах або при військовій частині. Але цього року, у зв’язку з пандемією, ми проводимо збори на території школи. Діти на цілий день знімаються з навчання і три дні проходять військовий вишкіл. Вважаю, що дітям необхідно навчатися цьому, особливо у наш час, коли ми знаємо, що наші військові обороняють країну», – зазначив викладач захисту України молодший сержант Валерій Ожаровський.

Анна Тітовська