НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Вінниці три десятки військовослужбовців військової частини 3008 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України  з рідкісними групами крові стали донорами для дитячої обласної лікарні та онкологічного диспансеру. 

 

У Вінницькій  обласній станції переливання крові вперше пусті коридори. Через  епідемію коронавірусу, донори не приходять, жіліються лікарі. Запаси крові швидко вичерпуються, катастрофічно не вистачає рідкісної групи крові.

«Люди переживають за свою безпеку в умовах епідемії коронавірусу. Донорів нема, відповідно немає крові. Нині бракує четвертої групи з позитивним і негативним резус-фактором. Цю кров потребує  дитяча обласна лікарня і онкологічний диспансер. Тому, ми дуже вдячні військовій частині 3008, яка постійно відгукується на наші прохання»,розповідає головний лікар Вінницької обласної станції переливання крові Оксана Банах.

Уже декілька днів військові приходять у цент переливання, щоб поділитися кров’ю. Різні за віком та званням, але об’єднанні спільною метою – врятувати життя онкохворим.

«Я не можу стояти осторонь. Бути донором – почесна і благородна справа. Адже саме донори ціною своєї власної крові рятують життя іншим», – каже солдат Артем Юдін

Спершу військовим міряли температуру та проводили медогляд. Далі  – напували чаєм з печивом, щоб отримати допоміжну  дозу глюкози. І лише тоді- забір крові. Серед донорів  у військових одностроях  є і  жінки. Оксана Панфілова кров здає не вперше. Військовий медик, як ніхто знає, що таке врятувати життя.

«Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей. Їх життя залежить від тих, хто приймає свідоме рішення здати кров. За статистикою, один донор крові може врятувати життя трьох людей», – розповідає фельдшер патрульного батальйону старший сержант Оксана Панфілова

Цього разу донори–військові здали майже 15 літрів крові.

 

Анна Лазуренко