НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України долучилися до спільної прикордонної операції «Кордон-2021» в Харківській і Сумській областях країни.

Під час проведення спецоперації нацгвардійці у взаємодії з прикордонниками виконують завдання із забезпечення захисту державного кордону України та ефективно протидіють злочинній діяльності.

Військовослужбовці 3-ї бригади оперативного призначення та харківські прикордонники на ділянці відділу прикордонної служби «Вовчанськ» та «Веселе» на кордоні з Російською Федерацією, спільно здійснюють прикордонний контроль, пропуск осіб, транспортних засобів та вантажів через державний кордон України.

«Завдання підрозділів Держприкордонслужби та Нацгвардії виявляти і припиняти випадки незаконного переміщення осіб та протидії незаконній міграції на державному кордоні України в певному районі. Спільні наряди здійснюють перевірку транспорту та документів на контрольно-пропускних пунктах, патрулюють ділянки та здійснюють обхід прикордонної території. Під час спецоперації військовослужбовці демонструють високий рівень готовності до спільного виконання поставлених завдань», – зазначив офіцер відділення розвідки штабу майор Володимир Малява.

Особовий склад гвардійців військової частини 3051 протягом тижня з 14 по 20 жовтня разом із підрозділами Сумського прикордонного загону був залучений до несення служби з охорони державного кордону України.

Спільний контрольний пост було виставлено поблизу українсько-російського державного кордону. Також спільні прикордонні патрулі несли службу вздовж державного кордону. Для несення служби були задіяні також службові собаки.

Першочерговим завданням гвардійців та прикордонників було виявлення та припинення каналів переміщення через кордон нелегальних мігрантів, а також запобігання та протидія іншій протиправній діяльності на ділянках українсько-російського кордону.

В рамках проведення операції «Кордон 2021» тільки в Сумській області за тиждень спільними нарядами було перевірено 560 автомобілів та 1014 громадянина.

Анастасія Павленко, Анатолій Кравченко