НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України та Харківського, а також Сумського прикордонних загонів взяли участь у спільних тактико-спеціальних навчаннях.

Військові частини 3017 та 3005 взаємодіяли з прикордонниками на Харківщині, тим часом аналогічні навчання пройшли й на Сумщині за участі військової частини 3051. Основна мета – удосконалення злагодженості тактики спільних дій підрозділів Національної гвардії та Державної прикордонної служби України при виконанні завдань із забезпечення захисту державного кордону України.

Харківські прикордонники та військовослужбовці 3-ї бригади оперативного призначення діяли на ділянці відділу прикордонної служби «Веселе» кордоні з Російською Федерацією, спільно здійснювали прикордонний контроль, пропуск осіб, транспортних засобів та вантажів через державний кордон України.

«Під час навчань підрозділи Держприкордонслужби та Нацгвардії продемонстрували високий рівень готовності до спільного виконання поставлених завдань. Вони тренувалися виявляти і припиняти випадки незаконного переміщення осіб та протидії незаконній міграції на державному кордоні України в певному районі», – зазначив офіцер управління військової частини 3017 майор Олександр Колєсніков.

Гвардійці 5-ї Слобожанської бригади здійснювали патрулювання місцевості задля запобігання провокаційних та диверсійних дій на ділянці контрольованого прикордонного району. За легендою навчань слобожанські гвардійці посилювали патрулі ДПСУ та відпрацьовували спільні тактичні дії щодо блокування місцевості, стримування і оточення груп осіб, які здійснили умовний «перетин» державного кордону.

«У разі ускладнення обстановки на державному кордоні підрозділи Національної гвардії можуть залучатися до виконання спільних завдань щодо захисту та оборони. Метою спільних заходів щодо підготовки особового складу та органів управління є досягнення єдності дій та удосконалення злагодженості в умовах максимально наближених до реальної обстановки», – зазначив т.в.о. першого заступника командира 5 Слобожанської бригади – начальника штабу підполковник Олександр Савченко.

Гвардійці військової частини 3051 Національної гвардії України взаємодіяли із Сумським прикордонним загоном Східного регіонального управління ДПСУ у рамках спільних тактичних навчань. Вони пройшли вздовж державного кордону України на території Сумської області.

Учасники навчань здійснювали спільне несення служби на мобільних блокпостах та патрулювання вздовж державного кордону. А ще – на постах спостереження.

Окрім цього було проведено практичні тренування, на яких відпрацьовувався алгоритм спільних дій при виявленні в транспортних засобах зброї, боєприпасів та засобів терору. Також гвардійці та прикордонники вчилися порядку дій під час отримання інформації про появу диверсійно-розвідувальних груп (терористів).

«Під час спільних навчань наш особовий склад разом із представниками Сумського прикордонного загону успішно впорався із поставленими завданнями. Нам вдалося знищити диверсійно-розвідувальну групу умовного противника, як, власне, і упередити та не допустити спробу незаконного переміщення зброї та боєприпасів через державний кордон України», – підкреслює перший заступник командира частини – начальник штабу військової частини 3051 Національної гвардії України капітан Владислав Ткаченко.

Під час навчань активно використовувалася бронетехніка, безпілотна авіаційна техніка та службові собаки відомств. Керівники навчань залишились задоволеними результатами спільних навчань, рівнем підготовки, мобільності, професійності та навченості залученого особового складу обох відомств.

Діана Краснікова
Анастасія Павленко
Анатолій Кравченко