НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

«Психологічний супровід в екстремальних ситуаціях. Етап 2». Тренінговий курс Організації безпеки та співробітництва в Європі під такою назвою пройшов у Харкові. У ньому взяли участь представники системи МВС.

Ми щодня бачимо з екранів своїх ґаджетів катастрофічні наслідки повеней, пожеж та руйнувань, збройних конфліктів та протистоянь. І це попри те, що об’єктивно, наше життя, за рядом параметрів, стало набагато безпечнішим та комфортнішим, ніж ще якихось півстоліття тому. Проте видимі наслідки катастроф – це лише «верхівка айсберга» – «справжнє пекло» відбувається у внутрішньому світі людини, яка не встигає адаптуватися до нових умов існування, які можуть миттєво змінитися з комфортних на зіткані з болю та страждання. Ми живемо у світі витончених інформаційно-психологічних, зокрема й семантичних, операцій, які можуть завдати непоправної шкоди без набоїв та мін, викликати невмотивовані (на перший погляд) спалахи агресії, нерідко спрямованої на себе, або тотальну істерію чи суцільну апатію. Світова психологічна спільнота постійно шукає відповіді на ці виклики: проблема відновлення психологічного ресурсу людини сьогодні переживає глобальне переосмислення. На «фронті» цієї боротьби представники психологічних служб правоохоронних органів, адже вони одними з перших опиняються на місці трагедії та надають першу психологічну допомогу постраждалим від факторів, що травмують.

«На наш тренінговий курс ми запросили психологів системи МВС. Наразі у нас тут представники Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Цей курс спрямований на те, щоб максимально швидко і з найменшими витратами вивести людину зі стресового стану. Це європейські методики, що довели свою ефективність при роботі з людьми, які стали жертвами негативного впливу техногенних та природних катастроф, терактів, а також соціальних та військових конфліктів», – пояснив національний менеджер проектів Програми «Безпека людини», координатор проектів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко. Також він додав, що курс є тижневим, і охоплює ряд областей України.

«Ми зараз знаходимось на останньому етапі вивчення травмофокусуючої терапії. Це сучасний метод лікування у психотерапії, який ґрунтується на новій регуляції мозкової активності, а також тілесних та емоційно-афективних зв’язків, – розповіла старший офіцер (психолог) окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії України капітан Маргарита Головіна.

 

Зауважимо, що у тренінговому курсі взяли участь психологи Східного територіального управління та 5-ї Слобожанської бригади. Минулого року саме вони пройшли його перший етап.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ