НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Мобільний центр психологічної підтримки, який функціонує в Західному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України, презентували для курсантів львівських вишів.

Мобільний центр оснащений сучасним обладнанням та має широкий спектр можливостей для вирішення різних завдань психологічного супроводу службово-бойової діяльності в екстремальних (бойових) умовах.

«В рамках співпраці між Національною гвардією України та Жандармерією Румунії за фінансової підтримки Європейського Союзу було обладнано мобільний центр психологічної підтримки, завдяки якому ми можемо в найкоротший термін охопити найбільшу кількість особового складу заходами психологічного забезпечення та вчасно надати їм кваліфіковану психологічну допомогу і підтримку, – розповідає т.в.о. начальника відділення психологічного забезпечення Західного територіального управління НГУ старший лейтенант Наталя Кириченко. – І, найголовніше, ми зможемо зберегти та відновити психоемоційний стан кожного військовослужбовця після психофізичного навантаження поза пунктами постійної дислокації.

Ознайомитись із передовим досвідом та можливостями мобільного центру до нацгвардійців вперше завітали викладачі та курсанти-психологи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

У ході презентації гвардійські офіцери психологи познайомили відвідувачів із його багатофункціональними можливостями та поділились особистим досвідом використання центру в умовах виконання військовослужбовцями бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних Сил. Зокрема такими як: проведення занять з професійно-психологічної підтримки особового складу до виконання завдань за призначенням та здійснення психологічного вивчення за допомогою психодіагностичного комплексу.

«Зустріч із психологами Західного територіального управління Національної гвардії України та можливості мобільного центру психологічної підтримки вмотивували нас до поглибленого вивчення екстремальної психології. Ми були вражені новітніми технологіями, масштабністю і можливостями психологічної служби, адже в роботі мобільного центру в польових умовах використовують планшети та ноутбуки, для швидкого визначення стану людини, це досить сучасно і цікаво. Атмосфера в самому автомобілі дуже спокійна, перебуваючи там відчуваєш себе максимально комфортно і безпечно. Дуже хотілось побачити на власні очі як проводиться повноцінний тренінг з таким обладнанням в польових умовах, а ще більше – випробувати все на собі. Ми отримали багато цікавої та корисної інформації, яку зможемо використовувати у професійній діяльності. – поділився враженнями викладач кафедри практичної психології та педагогіки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності капітан Роман Яремко.

Наразі мобільний комплекс психологічної підтримки перебуває у Львові з метою психологічного вивчення та супроводу поповнення призову 1-2021, що прибуває на строкову військову службу до військових частин Нацгвардії Львівського гарнізону.

Довідково: Мобільний центр психологічної підтримки обладнаний шляхом фінансування Європейського Союзу в межах реалізації проекту транскордонного співробітництва між Жандармерією Румунії та Національною гвардією України «Зміцнення навчальних можливостей груп спеціального призначення шляхом розробки комплексних програм фізичного та психологічного навчання та оцінки».

Володимир Хаверко