НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Цього року в Україні відзначають День вишиванки 20 травня. Військовослужбовці Національної гвардії щорічно цього дня змінюють однострій на національне вбрання, аби долучитись до збереження споконвічних традицій українського народу.

 

Для українців вишита сорочка – це національна святиня, оберіг, бо символізує духовне багатство, мудрість і несе в собі традиційний зв’язок багатьох поколінь. У цей день усі охочі віддають шану давнім українським традиціям одягаючи вишиванку на роботу, до школи чи університету. Така традиція живе і у Головному управлінні Національної гвардії та чи не в кожній військовій частині.

Напередодні Всесвітнього дня української вишиванки голова Олександрійської районної державної адміністрації Ольга Коріненко запропонувала командуванню військової частини 2269 взяти участь в фотоконкурсі на кращу вишиванку, результатом якого буде виготовлення банеру.

Так, військовослужбовці та члени їх сімей з радістю відгукнулись на дану пропозицію та продемонстрували всю красу української вишиванки.

А військовій частині 3024 влаштували справжній фото-флешмоб в ошатних вишиванках.

Так само, у цей день гвардійці з військових частин Західного та Північного оперативно-територіального об’єднання вбрались у вишиванки. Деякі з них вишивали самі, деякі приймали у подарунки, деякі передавались з покоління в покоління.

 

Військовослужбовці 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука разом з учнями Ірпінської загальноосвітньої школи № 14 відвідали фотовиставку у будинку культури «Чотири леви» в Гостомелі, присвячену історії військовослужбовця батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького та старшині Віталію Марківу. Тут діти провели і  шкільне свято з нагоди Дня вишиванки. Учні із задоволенням фотографувалися з військовослужбовцями та вручили подарунки-обереги військовослужбовцям на згадку вишиванки-орігамі, виготовлені власноруч.

 

У Слов’янську пройшов марш вишиванок, організований в рамках святкування 15-ї річниці Дня вишиванки. Колона учасників пройшла з Соборної площі  по вулицях Шевченка та бульвару Пушкіна в парк Шовковичний.

Колону очолив військовий оркестр військової частини 3035. Учасники, одягнені у вишиванки, пройшли під українськими прапорами з гаслами «Слов’янськ – це Україна».

 

 

Колектив Волноваської райдержадміністрації разом з військовослужбовцями Національної гвардії України та дітьми працівників РДА долучилися до святкування Дня вишиванки, одягнувшись на роботу у традиційний національний одяг.  

 

Гвардійки та гвардійці військових частин Південного та Східного територіального об’єднання теж вирішили нагадати українцям про єдність та поділилися думками щодо вишитого символу України.

 

Боєць окремого загону спеціального призначення «Азов» Олексій зазначає, що з початком російської агресії на сході країни, самоідентифікація стала дуже важливою для українців.

 

«Вишиту сорочку будь-хто може вдягнути раз на рік, але справжній українець має спочатку вбрати у вишиванку свою душу», – каже Олексій.

 

Для гвардійця маріупольської бригади Владислава, День вишиванки – це можливість нагадати про минуле.

 

«Ми обов’язково повинні знати нашу історію, а також традиції та звичаї наших предків, якщо прагнемо створити світле майбутнє, особливо це стосується військовослужбовців», – наголошує гвардієць військової частини 3057.

 

Захисниця України Альона згадує: коли вперше одягнула вишиванку, то відчула себе особливою.

«У вишиванці відчуваю, що я українка, – зазначає гвардійка – Це надзвичайно яскравий, рідний український символ, який уособлює любов до всієї країни».

 

Для підтримки гарного настрою та популяризації української культури і традицій гвардійці калинівського полку вирішили організувати акцію «Прийди на службу у вишиванці».

Також гвардійці об’єднавшись, на плацу, вишикувались у вишиванках та створили живий номер військової частини «3028».

«Сьогодні ми вирішили не тільки традиційно прийти на службу у вишиванці, а ще й вишикуватись на плацу полку та створити живий номер нашої частини й таким чином показати, що надійно оберігаємо й цінуємо наші традиції», – каже офіцер групи інформації та комунікації частини капітан Микола Коваль.

«Для мене  вишиванка є своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Я взагалі люблю цей день – їдеш на службу, а довкола люди у вишиванках, особливо колоритно у них виглядають маленькі діти. І одразу відчуваєш себе причетним до справжнього національного свята» – каже нацгвардійка Луміна Цисар.

Звісно, день вишиванки – це ще й справжнє родинне свято, чудова нагода одягнути в неї всю родину та зробити яскраве та колоритне фото.

«Вишиванка мені передалась ще від матері, а їй від бабусі. Певно сорочці вже понад 40 років. Завжди її одягаю на день вишиванки та державні свята, адже це символ нашої країни», – розповідає нацгвардійка Інна Міщенко.

Особовий склад  військової частині 3058 Національної гвардії України також відзначив Всесвітній день української вишиванки, прибувши на службу у вишитих сорочках.

«Збереження українських традицій є для нас пріоритетним. І  в цей день ми маємо приєднатися до цього свята. Вдягнувши вишиту сорочку, ми показуємо свою приналежність до українського роду, зберігаємо народні традиції», – вважає начальник служби обліку особового складу лейтенант Тетяна Мокан.

 

«Для нашої сім’ї це свято є очікуваним. Ми заздалегідь плануємо, що саме вдягнемо. Донька-школярка також піде до школи у вишитій сорочці, яку я подарувала їй рік тому. Вишивала сорочку, ретельно підбираючи як кольори, так і візерунки», – розповіла офіцер з організації дозвілля молодший лейтенант Соколюк-Вавілкіна.

У Національній академії Національної гвардії України також пройшли урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки.

Курсанти відвідали виставку вишиванок. Експозиція складалася з власних робіт курсантів всіх факультетів Академії. Окрім вишиванок на виставці були вишиті картини та предмети побуту. Серед інших експонатів – рушники. Усі вони виконані різними техніками, мають оригінальний покрій та орнаментне оздоблення.

Однак вишита сорочка стала оригінальним та святковим елементом гардеробу не лише на Батьківщині, але й далеко за її межами. Багато відомих кутюр’є світу створили колекції одягу у стилі наших вишиванок.

А ви знаєте, що означають малюнки на вашому національному вбранні?

Щоб відкрити ці секрети ми підготували для вас 5 цікавих фактів про українську вишиванку:

  1. На сьогодні дослідники виокремлюють більше як 200 старовинних швів, які вишивались на основі 20 спеціальних технік, таких як: вузлики, шнурочок, плетінка та багато інших.
  2. Основні орнаменти на сорочці вишивались червоними і чорними нитками. У різних регіонах кольори мали своє значення: червоний візерунок зазвичай символізував любов до людини, до життя, до енергії сонця та радості, а от чорний викликав дискусії, бо у деяких областях означав колір журби та скорботи, а в інших – був символом землі, багатства та добробуту.
  3. У кожному регіоні України існує своя унікальна техніка вишивання сорочки. Так, наприклад, у Київській області частіше за все вишивали геометричні та рослинні орнаменти (виноград, зірки, дрібні квіти), використовуючи для цього нитки червоного, жовтого та синього кольору.
  4. Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов.
  5. До кінця ХІХ – початку ХХ століття вишиванка була дорогим задоволенням і носили її здебільшого представники еліти.

 

За матеріалами з військових частин