НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Курс підготовки з розробки навчань для військовослужбовців Національної гвардії України розпочався сьогодні, 29 червня, у Києві. Своїм досвідом у плануванні та проведенні військових навчань міжнародного рівня за концепцією тотальної оборони ділиться старший військовий представник Збройних сил Королівства Швеції в Україні майор Рьогер Юпшо.

Учасниками курсу стали офіцери департаменту професійної підготовки Головного управління НГУ, які у своїй повсякденній діяльності займаються розробкою навчальних програм, плануванням підготовки гвардійських підрозділів, процесом оцінки та сертифікації навчань. Упродовж двох місяців вони перейматимуть досвід Збройних сил Швеції у плануванні та проведенні національних військових навчань за принципом тотальної оборони.

На початку курсу майор Рьогер Юпшо зазначив, що Національна гвардія України, як складова сектору безпеки та оборони, стрімко розвивається і робить важливі кроки на шляху досягнення взаємосумісності із військовими формуваннями країн НАТО.

«Протягом цих двох місяців я намагатимусь якомога детальніше розповісти про наш досвід в організації масштабних навчальних військових навчань. Приміром у 2017 році у Швеції відбулися навчання «AURORA-17», до проведення яких було залучено понад 20 тисяч військовослужбовців з різних родів та видів Збройних сил Швеції. Важливим фактором є те, що наші підрозділи досягли найвищої взаємосумісності із військовими формуваннями НАТО, не будучи членом Альянсу. І ми готові поділитися цим досвідом», – запевнив шведський офіцер.

Після проходження курсу планується залучення зазначених представників Нацгвардії в заходах планування та в усьому циклі проведення військових навчань «AURORA-23» у якості спостерігачів. Під час цих тренувань Сухопутні, Військово-морські та Повітряні Сили ЗС Швеції у взаємодії з іншими відомствами Швеції та учасниками зі Збройних сил країн-партнерів проведуть навчання в Балтійському морі та на півдні Швеції.

 

Попередньо, в жовтні цього року відбудеться перша планувальна конференція навчань, до якої запропоновано залучити представників НГУ.

 

З пропозицією провести навчальний курс для гвардійців шведська сторона виступила у травні поточного року. Цей захід проходить в рамках двостороннього співробітництва між Національною гвардією України та Збройними силами Швеції.

Також триває діалог щодо підготовки українських військовослужбовців у навчальних закладах ЗС Швеції за напрямками: підготовка підрозділів спеціального призначення, снайперів, кінологів, а також інженерна, водолазна та гірська підготовка, гендерна інтеграція, стратегічні комунікації, виживання в екстремальних умовах.

Нагадаємо також, що шведські військовослужбовці надають менторську допомогу гвардійцям в рамках операції «UNIFIER». Крім цього, триває тісне співробітництво з Офісом військового аташе Посольства Швеції, зокрема в розвитку мовної підготовки Національної гвардії України, наданні міжнародної технічної допомоги.

 

Пресслужба НГУ