НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Від 15 по 19 листопада група офіцерів центру кіберзахисту Національної гвардії України бере участь у першому Національному хакатоні кіберзахисту у форматі хакатонів НАТО.

У заході беруть участь 15 команд із сектору безпеки і оборони, освітніх і наукових закладів України серед яких і команда Національної гвардії України. Менторами та суддями хакатону будуть провідні міжнародні та вітчизняні експерти.

Національний хакатон з кіберзахисту пропонує учасникам взяти участь у трьох типах завдань: моделювання, кодування та комбіноване змагання. Учасникам рекомендується обрати тільки одне з завдань.

«Ми обрали завдання «розробка архітектурного рішення для системи інформаційної безпеки обєкта критичної інформаційної інфраструктури обєкта критичної інфраструктури.» Вважаємо, що дане завдання є найбільш актуальним та цікавим для нас, адже зараз все більше постають питання захисту інформації, запобіганню кіберінцидентів, блокування загроз та інших проблем із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури. Тож ми будемо намагатися розробити найкорисніші та актуальні архітектурні рішення, які в подальшому будуть використані», – зазначив капітан команди НГУ Артем Чернов.

Національний хакатон із кіберзахисту – це можливість обмінятися знаннями та поглибити співпрацю між представниками сектору безпеки та оборони, ІТ та наукової спільноти; а також між Україною та країнами членами НАТО. Проведення таких змагань сприяє пошуку інноваційних рішень та оптимальних шляхів вирішення проблем у сфері кіберзахисту.

У серпні 2021 року президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію кібербезпеки України на 2021-2025 роки. Документ зазначає, що кібербезпека є одним із пріоритетів у системі національної безпеки України. Так, кіберпростір визнано одним з можливих театрів воєнних дій, в той час як кількість і складність кіберзагроз буде лише зростати і поширюватись на всі сфери життєдіяльності.

Однією зі стратегічних цілей розвитку сил оборони є інтегровані оперативні (бойові та спеціальні) спроможності сил оборони, що забезпечують стримування, стійкість і відсіч збройної агресії проти України, протидію гібридним загрозам. Реалізація стратегічної цілі досягається шляхом реалізації завдань, зокрема, досягнення спроможностей щодо провадження протиборства в кіберпросторі, створення системи кібероборони.

Організатором заходу з боку сектору безпеки і оборони України є Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.

Пресслужба НГУ