НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Рівні права та можливості військовослужбовців – як жінок так і чоловіків,  надання їм рівних умов у проходженні служби – один із ключових моментів у забезпеченні впровадження Плану дій України щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». А питання рівноправного забезпечення формою одягу та бронезахистом є базовим для комфортного несення служби.

З цією метою служба гендерної інтеграції управління по роботі з персоналом департаменту персоналу ГУ НГУ провела моніторинг та вивчила питання щодо можливості створення та забезпечення військовослужбовців-жінок засобами бронезахисту, які б відповідали їх анатомічним особливостям та відповідним розмірам. У липні 2021 року було вивчено питання щодо можливості створення зразків бронежилетів для військовослужбовців-жінок з можливістю їх апробації у підрозділах НГУ.

Спільно із управлінням озброєння і техніки департаменту логістики ГУ НГУ у серпні 2021 року було надіслано відповідні запити до виробників бронезахисту в Україні щодо створення таких зразків. Після отримання відповідей було встановлено, що є виробники які пропонують свої розробки вказаних бронежилетів для апробації. Після ряду робочих зустрічей щодо демонстрації та узгодження плану апробації зразків жіночих бронежилетів ТОВ «Балістика» надала 2 такі екземпляри. Наразі організовано передачу для експериментальної носки та апробації військовослужбовцями-жінками до військових частин Київського гарнізону.

Сьогодні технічний процес не стоїть на місці та військова галузь розвивається в ногу з технологіями світу і Національна гвардія не відстає в цьому процесі. Надання комфортних та рівноправних умов проходження служби є одним із пріоритетних напрямків у Національній гвардії України.

У відеосюжеті більш детально розглянуто варіант жіночого бронежилета та технології, за допомогою яких його було створено.

Служба гендерної інтеграції УРОС ДП ГУ НГУ