НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В населеному пункті Сутиски, Тиврівського району пройшов ІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри Сокіл (Джура) серед учнів Вінницької області.  В рамках заходів військово-патріотичного виховання молоді, гвардійці військових частин 3028 та 3008 взяли участь в організації та проведенні заходу.

Так нацгвардійці інженерного підрозділу військової частини 3028 розгорнули точку розмінування території, де школярі повинні були в повній бойовій екіпіровці знайти протитанкові та протипіхотні міни й позначити їх, а  інструктора з бойової підготовки військової частини 3008 навчали учасників надавати першу домедичну допомогу, долати смугу перешкод та розбирати й збирати автомат.

«Приємно, що нас запросили взяти участь у військово-патріотичній грі та ознайомити дітей з вибухонебезпечними предметами для їхньої безпеки та безпеки рідних, тому що дуже багато є випадків, коли вибухівки можуть знаходитись в будь-яких речах та будь-де», – наголошує  начальник інженерної служби військової частини 3028 Олексій Криворучко.

«Змагання дуже сподобались. Особливо смуга перешкод та розмінування поля, адже ми повинні були проповзти в повній бойовій екіпіровці через заміноване поле, знайти міни та позначити їх, і все це за визначений час», – ділиться враженнями учасник гри Олександр.

Найбільше привертає увагу школярів – локація по медицині.  Що робити, якщо раптом поранили на полі бою? Аби навчити молодь правильно надавати першу домедичну допомогу непритомному, військові провели цілий урок просто неба. Школярам показували,  як бинтувати  рани, зупиняти кровотечу – накладати джгут, правильно фіксувати кінцівки при переломах. Після теорії кожен охочий експериментував, щоправда,  вже на собі. Адже, без практики знання швидко забуваються, говорять військові медики.

«Основна наша мета ознайомити та надати первинні навики школярам. Навчити надавати допомогу не лише на полі бою, а й в побуті. І ми готові працювати з дітьми годинами, аби довести знання до автоматизму» , – розповідає командир відділення інструкторів з бойової підготовки військової частини 3008 лейтенант В’ячеслав Пристаєвич.

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, на обласних та всеукраїнському етапах, в ході яких відбувається відбір кращих команд та визначення переможців.

«12-й рік поспіль в Україні проходить всеукраїнська позашкільна гра, метою якої є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва. Діти беруть участь в інтелектуальних марафонах, займаються спортом, ходять в походи, ставлять табори, вчаться володіти зброєю, надавати першу медичну допомогу і займатися волонтерством. Змагання проводяться в три етапи (в місті, в області і всеукраїнські), а події “Джури” відбуваються протягом усього навчального року. Дуже вдячні військовим, які долучились до змагань, адже саме вони можуть навчити дітей військової справи», – розповідає організатор змагань, голова Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Лідія Юхнович.

Довідково: Військово-патріотичне виховання стало неодмінною частиною Національної гвардії України. З цією метою Нацгвардія готує до участі школярів та бере участь в організації військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), навідує підшефні навчальні заклади й розповідає дітям, чим займаються військові структури й Національна гвардія зокрема. Проводять заняття для школярів з домедичної допомоги й правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та дні відкритих дверей у військових частинах, показуючи, як проходить служба і якою технікою користуються сучасні військові.

Микола Коваль