НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До духовного центру Зарваниця з’їхались військовослужбовці силових структур України та члени їхніх родин, добровольці, родини загиблих воїнів, курсанти, військові капелани різних конфесій, волонтери, миряни та представники громадськості.

Проща відбувається з благословення та за участі військового єпископа – владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

«Ми хочемо привернути широку увагу до християнської родини у війську, до військової родини. Служіння Богові, яке продовжують наші військові на захисті нашої Вітчизни розпочинається зі служіння у власній сім’ї. Паломництво нас змінює – ми маємо навстіж відкрити наші серця, щоби Божа благодать зцілила наші рани, наповнила нас надією і вірою та допомогла далі любити», – каже начальник служби військового духовенства Національної гвардії України полковник Олександр Іздебський.

Два дні прощі були сповнені духу патріотичності та віри у перемоги. Мета цього заходу – у спільній молитві просити у Всевишнього миру в Україні. Серед учасників командування військових частин та комісаріатів, представники із Міністерства оборони України та Національної гвардії України. Розпочали прощу з урочистої ходи У кожного паломника достатньо часу для особистої молитви.

«Під час перебування у святих місцях важливим є, щоб кожен українець отримав зцілення. Заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками України, поминальна хода зі свічками, духовно-мистецька програма, Архиєрейська Божественна Літургія. І це ще не весь перелік заходів під час військової прощі, – говорить капелан 2 батальйону 2 Галицької бригади отець Роман Янішевський. – Кожному військовослужбовцю важливо, щоб за нього молилися, і таким чином підтримували військовий дух та мотивацію. Ми щороку підтримуємо військовиків у молитві в боротьбі за незалежність України та тих, що полягли у бою за територіальну цілісність нашої держави».

На згадку про військове паломництво присутні зробили спільне фото, а духовенство випустило у небо в знак миру та злагоди білих голубів.    

Надія Німець,

фото автора