НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У військових частинах Східного територіального об’єднання Національної гвардії України триває планове щеплення від коронавірусної інфекції COVID-19.

 

Традиційно вакцинувалися гвардійці частини у Державних установах – територіальних медичних об’єднаннях МВС України в областях. Цього разу – препаратом CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd.

У Харкові близько 90 військовослужбовців територіального управління і військових частин харківського гарнізону пройшли щеплення на базі ДУ “Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області”. Очільники територіального управління і військових частин також взяли участь у вакцинації.

 

«Сьогодні проводимо вакцинацію територіального управління і військових частин Харківського гарнізону. Вважаю цю процедуру надзвичайно потрібною. Коронавірус увійшов в наше життя і тому ми всі розуміємо ті вади і обмеження, які він накладає, в тому числі і на виконання службово-бойових завдань. Хвора людина не може повноцінно нести службу, що в свою чергу підриває бойову готовність. Тому я з великою шаною ставлюся до людей, які прийняли рішення долучитися до створення колективного імунітету. Ми нікого не примушуємо, разом з тим розуміємо, що вакцинація – це підтримання бойової готовності в цей непростий час. Хочу зазначити, що особовий склад із розумінням ставиться до цієї державної програми, і ми сподіваємось, що 70 % військовослужбовців буде провакциновано. Я сам свідомо пішов на цей крок, бо нещодавно тяжко хворів на COVID-19, тому це в першу чергу заради особистого здоров’я, а також підтримати свій колектив, за який я відповідаю. Самопочуття, як після звичайного щеплення, тож думаю вже після півгодинного очікування тут в лікарні, як того вимагає процедура, вже повернусь до роботи», – зазначає начальник Східного територіального управління генерал-майор Олег Сахон.

 

Процеси, що передували щепленню теж звичні згідно медичного протоколу-обов’язковий огляд лікарями, вимірювання температури та артеріального тиску. У разі відсутності протипоказань – безпосереднє щеплення.

 

«Завдяки вакцинації можна перемогти захворювання. Я вважаю вакцинацію єдиним дієвим способом створити колективний імунітет у українців, тому, сьогодні зробив щеплення проти COVID-19 разом з іншими військовослужбовцями бригади», – говорить командир 5 Слобожанської бригади полковник Олег Савич.

 

Зазначимо, що днем раніше в Сумах, де дислокується батальйон Національної гвардії, більше 50 нацгварційців пройшли вакцинацію.

 

«Сьогодні увесь світ відчуває на собі наслідки захворювання, яке загрожує кожному. Вакцинувалась, бо хочу захистити своє здоров’я і життя», – розповідає лейтенант Вікторія Герасименко.

 

«Нам усім потрібно розуміти важливість процесу вакцинування. Адже наші військовослужбовці щоденно, виконуючи покладені на них завдання, перебувають у постійному контакті з громадянами. Тому ми мусимо створити безпечне середовище та випрацювати так званий колективний імунітет, аби нарешті подолати цю складну інфекцію. Врешті, я також вирішив зробити щеплення, бо розумію його важливість як для себе, так і для своєї родини», – говорить командир військової частини підполковник Євген Казанцев.

 

Як зазначають співробітники лікарні під час вакцинування важливо ще й особисте переконання людини і відповідний настрій на те, що це необхідний і єдиний шлях заради особистої безпеки.

 

«Важливо усвідомлювати усі «за» та «проти» вакцинування. Я свідомо підійшов до цього процесу, проконсультувався з лікарями і вирішив зробити щеплення. Це особиста справа кожного, але варто розуміти – передусім власне здоров’я і тих, хто тебе оточує», – розповідає командир патрульної роти капітан Олександр Красновський.

 

За кожним вакцинованим військовослужбовцем зберігається доза вакцини для ревакцинації, яку буде введено через 28 днів після першого щеплення.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ