НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Поблизу міста Рівного, у селищі Городище, на базі навчально-тренувального полігону Головного управління ДСНС України у Рівненській області відбулось спільне тактико-спеціальне навчання з організації взаємодії та координації дій під час спільного виконання завдань за призначенням.

У цих навчаннях взяли участь підрозділи Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України та  Державної прикордонної служби України. Навчання проходили під керівництвом міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та за участі командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана.

«Безпека народу потребує тонусу усіх підрозділів МВС. Сьогоднішні комплексні навчання, в яких брали участь 300 осіб, показали злагодженість дій особового складу в ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій. Коли приходить біда, ми повинні бути готові», – зазначив Арсен Аваков.

За словами міністра внутрішніх справ, такого роду навчання вже проводились в червні у  Сумській та Харківській областях. Восени плануються ще одні спеціальні тренування.

Основною метою цих навчань було підвищення рівня готовності до дій за призначенням і відпрацювати порядок взаємодії відомчих підрозділів МВС під час виконання поставлених завдань.

«Дякую всім спеціалістам, які залучалися. Наша філософія така – всі служби мають бути готові до взаємодії при ситуаціях, які виникають в житті», – сказав Арсен Аваков.

Навчання відбувалось у кілька етапів, під час яких було практично відпрацьовано 4 навчальних питання: ліквідація наслідків катастрофи повітряного судна, десантування парашутистів та аеромедична евакуація, ліквідація наслідків ДТП з подальшою пожежею та вибухом на території АЗС, ліквідація витоку аміаку із залізничної цистерни внаслідок ДТП на залізничному переїзді та проведення спецоперації по затриманню особливо небезпечних озброєних злочинців.

«До спільних навчань були залучені військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. А саме: гвардійці військової частини 3055 та військовослужбовці окремого загону спеціального призначення. Ми в черговий раз мали змогу переконатися, що усі підрозділи здатні виконувати завдання разом у складних умовах. І це важливо, аби своєчасно прийти на допомогу громадянам чи нейтралізувати наслідки надзвичайної ситуації», – зазначив командувач НГУ генерал-полковник Микола Балан.

Нацгвардійці військової частини оперативно прибули на місце події та обмежили доступ до умовного місця катастрофи на залізничному переїзді.

Під час затримання умовних злочинців була залучена авіація Нацгвардії. Зокрема гелікоптер доставив до визначеного місця спецпризначенців, які здійснили безпарашутне десантування. У блокуванні руху зловмисників був залучений бронеавтомобіль. Гвардійці військової частини 3055 прийняли під охорону затриманих зловмисників та доставили їх у визначене місце.

По завершенню навчання міністр внутрішніх справ України нагородив двох військовослужбовців військової частини 3055 та двох бійців окремого загону спеціального призначення відомчою заохочувальною відзнакою – нагрудним знаком «За відзнаку в службі».

Аліна Новікова, фото автора

Відео Володимир Хаверко, Аліна Новікова