НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі 233-го загальновійськового полігону Збройних сил України, що знаходиться поблизу міста Рівне, на польовому виході підрозділи протиповітряної оборони Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, вдосконалювали свою майстерність і тренувались влучно уражати повітряні та наземні цілі.

До збору були залучені зенітні підрозділи Західного ОТО, які два тижні вивчали теорію та практично відпрацьовували усі елементи бойової роботи підрозділів протиповітряної оборони починаючи від пошуку, ідентифікації та встановлення державної належності повітряних цілей, відпрацювання нормативів закінчуючи практичним виконанням вправ стрільб з зенітних установок ЗУ-23 та проведення контрольно-тренувальних пусків з переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла» на тренажерах.

«На даному полігоні ми регулярно вдосконалюємо свої навички. Тут відпрацьовуються марш, розгортання сил підрозділу, бойова робота розрахунків зенітних установок. Також ми визначаємо кращий розрахунок зенітної установки, який буде представляти Західне оперативно-територіальне об’єднання під час змагань на кращий розрахунок ЗУ-23 Національної гвардії України», – розповів командир зенітної, ракетно-артилерійської батареї капітан В’ячеслав Осідак.

Кращими за підсумками змагань став розрахунок молодшого сержанта Дениса Дубенюка 1 зенітного взводу. Його рідний брат Владислав служить також в цій батареї. І хоч він безпосередньо не веде вогонь, не наводить в ціль установку чи заряджає її, його роль не менш важлива. Він водій вантажного автомобіля, який буксирує зенітну установку та перевозить особовий склад розрахунку.

Від того як майстерно та швидко Владислав доставить багатотонну вантажівку з вихідного району до рубежу відкриття вогню залежить дуже багато, адже під час виконання бойових завдань швидкість та маневреність підрозділу збільшує шанси на збереження життя. І це цілком покладається на водія.

Загалом два брати навіть без слів миттєво розуміють один одного, адже з дитинства були нерозлучні. Вдвох служать у військовій частині 3028 та за власним бажанням пішли на військову службу за контрактом.

 

«Я старше від Дениса на 5 років, – розповідає Владислав. – До Нацгвардії потрапив раніше, виконував бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. По прибуттю у військову частину 3028 одразу потрапив в підрозділ ППО і жодного разу не пошкодував. Відслуживши перший контракт, я звільнився бо хотів спробувати себе й в цивільному житті. Був на заробітках за кордоном. Тим часом мій брат підростав, і ось вже постало питання куди йти йому служити, тож я порекомендував йому мій підрозділ. Мої колишні командири із задоволенням взяли до себе мого брата, адже я також був у них на доброму рахунку».

Згодом Владислав повернуся до рідної військової частини й відтоді два рідних брати разом.

Завершальним етапом польового виходу стало тактичне навчання з бойовою стрільбою, де розрахункам було поставлено завдання знищити умовного наземного противника. Тут зенітники повинні максимально уразити всі мішені,

«Під час проведення тактичного навчання моєму відділенню було поставлене завдання знищити наземну техніку противника. Відділення займало позицію сходу. Особовий склад чітко виконував поставлені завдання та діяв впевнено. Усі цілі було вражено, завдання старшого начальника виконано в повному обсязі», – розповів командир 1 відділення зенітно-артилерійського взводу молодший сержант Денис Дубенюк.

Володимир Хаверко