НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні в Івано-Франківську на стадіоні «Хет-трик Арена» вперше відбулися змагання з міні-футболу серед допризовної молоді на кубок командувача Національної гвардії України, присвячені Дню захисників та захисниць України.

Почесними гостями свята були командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан, голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, начальник Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Набок, перший Віце-президент української Асоціації футболу Вадим Костюченко.

Присутні вшанували загиблих воїнів, які захищали незалежність і територіальну цілісність держави, хвилиною мовчання. Від учасників змагань поклали квіти до могил полеглих у Меморіальному сквері Івано-Франківська.

«Цими днями Україна вшановує своїх захисників і захисниць. Ми з вами маємо можливість проводити ці заходи тільки тому, що на Сході України наші воїни зі зброєю в руках відстоюють кордони, бережуть цілісність і незалежність держави, дають можливість нашим дітям ходити в школу, а нам спокійно жити і працювати, – зазначила у своєму вітальному слові Світлана Онищук. – Прикарпатська земля багата на синів і дочок, якими ми гордимося. І наш земляк, командувач Національної гвардії України Микола Балан є таким нашим славним захисником. З такими людьми, які люблять свою землю, ми будемо будувати незалежну демократичну українську державу. То ж бажаю усім допризовникам міцного здоров’я, мирного неба і особистого щастя і перемог у спортивних поєдинках».

Слід зазначити, що у відбіркових змаганнях серед допризовної молоді взяли участь близько 170-ти команд загальноосвітніх шкіл територіальних громад шести районів області. Сьогодні у фіналі змагалися команди Черемошського ліцею Білоберізької громади Верховинського району, ліцею №1 міста Коломиї, ліцею №2 Івано-Франківська, Старо-Кутського ліцею Косівського та Ланчинського ліцею Надвірнянського районів. Ці змагання є символічним вшануванням пам’яті військовослужбовців – учасників бойових дій, які героїчно загинули за цілісність і незалежність нашої держави на Сході України та покликані сприяти підвищенню престижу військової служби, виховання у дітей почуття патріотизму та поваги до українського війська.

«Цими днями ми відзначаємо чотири визначні свята, які вшановують наших захисників. Це не тільки свята військових, для яких захист держави є професією. Це свято також відзначають усі свідомі громадяни. Мені дуже приємно відкрити на Івано-Франківщині цей пілотний проєкт за активної участі обласної державної адміністрації. Сподіваюся, що надалі він набуде всеукраїнського статусу і сприятиме вихованню у дітей почуття патріотизму та поваги до українського війська», – наголосив командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан.

Також Микола Балан вручив Світлані Онищук почесний знак Національної гвардії України «За співпрацю», а волонтерам, ветеранам, організаторам змагань почесні грамоти командувача Національної гвардії України.

 «Упевнений, що незалежно від отриманих балів та місць у загальній першості, кожен з учасників змагань здобув для себе чимало практичного досвіду, підвищив рівень майстерності, обізнаності, мав можливість випробувати себе. У напруженій боротьбі підвищується рівень згуртованості всередині команд. Вітаю всіх присутніх із завершенням змагань, а переможців – із здобутими нагородами. Бажаю подальшого спортивного зростання, успіхів у всіх починаннях в ім’я процвітання нашої держави!» – привітав учасників змагань командувач НГУ.

Перемогу здобула команда Івано-Франківського району, ліцей номер 2 з міста Івано-Франківськ.

За рішенням судійської колегії кращими гравцями турніру стали:

Кращий воротар – Іван Кравець (команда Івано-Франківського району, ліцей номер 2).

Кращий бомбардир – Роман Луцик (команда Надвірнянського району, Ланчинський ліцей).

Кращий гравець турніру – Юрій Гачик (Команда Івано-Франківського району, ліцей номер 2).

Переможці отримали не тільки медалі і кубок командувача Національної гвардії України, а й футбольні м’ячі з автографами футболістів Національної збірної і пам’ятні вимпели.

За матеріалами сайту Івано-Франківської ОДА