НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В Україні вшановують пам’ять про загиблих поблизу Слов’янська захисників України.

29 квітня 2014 року поблизу гори Карачун проросійські сепаратисти влучили у військовий вертоліт. Екіпаж «Борту 16» боровся до останнього, намагаючись здійснити аварійну посадку. Проте внаслідок падіння вибухнули баки з пальним. Щоб врятувати життя або хоча б не лишити найманцям тіла тих, хто був на борту збитого гелікоптера біля блокпосту у Слов’янську, тривав запеклий майже двогодинний бій. Вижити дивом вдалося лише другому пілоту МІ-8 капітану Олександру Макеєнку. Разом з генерал-майором Сергієм Кульчицьким загинули ще п’ятеро військовослужбовців Нацгвардії й шестеро  працівників спеціальної роти міліції.

Сьогодні, 7 років потому, на місці падіння гвинтокрила на горі Молочар незвично людно. Річниця трагедії зібрала разом військовослужбовців Нацгвардії, працівників МВС, місцеву владу, ветеранів, волонтерів, близьких і родичів загиблих.

Церемонія вшанування відбулася за участі тимчасово виконуючого обов’язки Командувача Об’єднаних сил генерал-майора Віктора Ганущака, голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, заступника Командувача об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ полковника Романа Козачонка.

«Особовий склад з честю виконав свої завдання. На жаль, сім років тому ми втратили наших героїв, у тому числі й генерала Сергія Кульчицького. Ми повинні пам’ятати, що Перемога буде за нами – для цього ми носимо погони та виконуємо завдання. Я вклоняюсь всім, від солдата до генерала, всім військовим, хто вкладає у нашу Перемогу свої зусилля. Вічна пам’ять нашим героям!», – сказав генерал-майор Віктор Ганущак.

“Маємо чітко усвідомлювати, що завдяки таким воїнам, які віддали своє життя, ми маємо можливість жити мирним життям, розвивати свою область, будувати плани на майбутнє. Тож мусимо бути гідними їхньої пам’яті і їхнього вчинку.  Слава нашим героям. Слава Україні!”, – зазначив Павло Кириленко.

 «Я мав честь служити поруч з Сергієм Петровичем і можу з впевненістю стверджувати, що не випадково в критичний для долі держави момент саме він опинився в центрі подій, взяв на себе відповідальність за формування боєздатних підрозділів новоствореної Національної гвардії України. Став для них наставником і бойовим товаришем і разом з ними ж вирушив на Схід в перших рядах захищати державу. І те, що його ім’я увічнене в назві батальйону за проханням військовослужбовців цього батальйону – говорить більше за будь-які слова про рівень поваги до генерала», – розповів у своїй промові полковник Роман Козачонок.

«У той же час і екіпаж вертольота на чолі із заступником командира військової частини 2269 полковником Сергієм Бульдовичем брав активну участь у захисті Слов’янська. Команда постійно добровільно здійснювала вильоти на складні блокпости для доставки особового складу, постачання їм продовольства і боєприпасів, евакуації усіх поранених. Під час кожного завдання кожен член екіпажу показував свою відвагу і професіоналізм. Я вдячний усім, хто зберігає пам’ять про героїв!» – продовжив заступник Командувача об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ.

Полеглих захисників вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалів, відкритих на честь загиблих. За програмою, починаючи з вершини гори, учасники вшанували пам’ять загиблих захисників на 4 локаціях.      

Останньою точкою «паломництва шани» стало місце біля меморіалу загиблим 7 років тому у вертольоті МІ-8 на трасі між Слов’янськом та Краматорськом.

Символічним стало те, що вже не перший рік під час молебню саме у той час, коли 7 років тому сталася трагедія, в небі над місцем падіння пролітає вертоліт Мі-8. Він прокружляв над меморіалами – як знак вічної пам’яті про полеглих за Україну воїнів і водночас надії, що таке не повториться…

Пресслужба угруповання НГУ ОС