НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У курортному селищі Східниця, що на Львівщині, відбувся семінар у якому взяли участь духовні наставники, психологи та групи взаємодопомоги та психологічної підтримки родин військовослужбовців. Захід відбувся за організації Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ в рамках проєкту “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у східній Україні”.

У семінарі взяли участь і представники Національної гвардії України. Зокрема, представники з військової частини 3055, капелан отець Іван Хміль та начальник служби психологічного забезпечення старший лейтенант Степан Колодій.

П’ять днів поспіль обговорювали безліч питань. Координатор проєкту, Наталія Дубчак, розповіла про проведені заходи з родинами загиблих військовослужбовців.

Присутній на семінарі керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства о. Ростислав Височан розповів про особливості законопроєкту №4626 “Про Службу військового капеланства”. Підіймали питання викликів та завдань військово-медичного капеланства.

«Найголовніше – це обмін досвідом, новою інформацією та знайомства з новими людьми, – говорить старший лейтенант Степан Колодій. – Саме місце проведення семінару дуже сильно розкриває людей. Атмосфера тут була надзвичайно цілісною та щирою. Я почув багато чого такого, чому, можливо, не давав вагомішого значення під час своєї роботи. Дуже цікаво було почути про власний досвід голови громадської організації «Дружина воїна» пані Тетяни Фреїшин, з Івано-Франківська».

У програмі заходу була також організована екскурсія до Трускавця. По завершенню учасники семінару отримали сертифікати.

Аліна Новікова