НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Міжнародному центрі Національної гвардії триває базовий курс підготовки розвідника. На цьому тижні представники Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER») та інструктори з водолазної підготовки Навчально-бойового центру підготовки підрозділів до спеціальних дій навчали розвідників долати водну перешкоду і відпрацьовувати тактичні дії у воді за стандартами НАТО.

Практичним заняттям передувала теоретична підготовка під час якої розвідники опановували тонкощі справи. Отримавши тактичне завдання група розвідників здійснила марш до річки, де їх вже чекали інструктори операції «UNIFIER».

«Ведення бойових дій це завжди комплекс рішень і маневрів, а не окремі тактичні дії, тому такі елементи, як марш та дотримання бойових порядків є невід’ємною частиною занять», – зазначив один з інструкторів від канадської сторони.

Далі канадські колеги детально показали, як діє розвідник під час огляду місцевості та наближення до водної перешкоди.

«Ми звикаємо до курсантів, а курсанти звикають до нас. Коли ми відпрацьовуємо матеріал занять ми намагаємося зробити наші дії максимально синхронізованими. Враховуючи високий рівень підготовки гвардійців, відпрацювання навчального матеріалу є максимально ефективним. Гвардійці швидко опановують програму, у тому числі і тактичні дії у воді», – поділився враженнями від підготовки розвідників канадський інструктор.

За його словами водна підготовка – це основа для розвідника і кожен з них має добре триматися на воді. З використанням підручних матеріалів курсанти провели переправу через водну перешкоду, а потім повторили свої дії вже з використанням моторного човна та весел.  

«Практичні заняття дуже важливі для нас, як для розвідників Нацгвардії. А особливо заняття, що проводяться іноземними інструкторами. Ми переймаємо базу знань та досвід, який мають вони. Нам залишається лише засвоювати, вдосконалювати та застосовувати», – розповів один із учасників курсу.

Розвідники відпрацювали і переворот човна і його затоплення та ті дії, які вони повинні виконати за стандартами НАТО. Канадські колеги навчали курсантів тактичному переміщенню у складі бойових відділень під час виходу на суходіл, а також повторили всі важливі моменти під час підготовки до виходу на воду, у тому числі й контроль секторів та порядок переміщення і завдання кожного розвідника.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ