НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Впродовж тижня у складі базового курсу з військовослужбовцями окремих загонів спеціального призначення, який проходить на базі Міжнародного центру Нацгвардії зібралися спецпризначенці з усіх куточків України, щоб здійснити стрибки з парашутом. Десантування здійснювалося на аеродромі Гвардійської авіаційної бази Національної гвардії України, що в місті Олександрія. 

«Одним з напрямків підготовки базового курсу, що проходять бійці є парашутно-десантна підготовка упродовж тижня. Окрім першого стрибка у бійців з’явиться контроль над своїм страхом, тому що немає таких людей, які б не боялися виконати перший стрибок. Одне з завдань на цей тиждень це виховати у гвардійців бажання і вміння побороти свій страх. Вони абсолютно готові, я особисто проводив з ними заняття. І хочу із впевненістю сказати, що всі хто пройшов цей тиждень навчань виконають свій перший стрибок», – розповів начальник парашутно-десантної висотно-штурмової підготовки.

Подолання психологічного бар’єра – один із найважливіших компонентів успішного десантування, але окрім подолання страху гвардійці отримають багато теоретичних знань та опанують низку практичних навичок для того, щоб приземлитися без ризику для життя та здоров’я. Як поводитися перед стрибком у літаку і що робити під час польоту з парашутом; як відділятися від вертольота; управляти куполом парашута в повітрі, діяти на стапелях, приземлятися; діяти при відмові основного парашута – все це потрібно знати перед тим як пірнути у повітря.

«У мене більш цікавість ніж страх. Я давно мріяла виконати стрибок, але завжди щось не складалося. Зараз я дуже радію, що у мене є така можливість і дуже цікаво які в мене будуть емоції. Це адреналін, позитив і трошки страху, тому що не знаєш як на це реагувати. Це щось нове та лише один погляд з висоти на землю заворожує. Якщо дозволить час, здійсню два стрибки», – своїми емоціями перед першим стрибком поділилася єдина жінка серед могутніх воїнів капітан Ніна Дроздовська.

Також спецпризначенці відпрацювали висадку за допомогою системи безпарашутного десантування «Адаптер-М1» і тактичні дії після приземлення. Десантування здійснювалось по спеціальному канату без страховки. Цей спосіб десантування стає незамінним виходом під час надзвичайних ситуацій та у важкодоступних місцях з малими територіями для висадки.