НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Києві на Хрещатику, увечері в середу, 18 серпня, відбулася перша репетиція військового параду з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. У ній взяли участь парадні розрахунки усіх складових сил безпеки та оборони України, ветеранів російсько-української війни, а також військова техніка й авіація. Загалом це понад 5 тисяч військових, близько 400 одиниць зброї та техніки, 50 літальних апаратів.

На початку репетиції параду пролунав державний гімн України у виконанні військового оркестру. Після чого відбулося проходження пішої колони. У пішій колоні на параді 24 серпня крокуватимуть військовослужбовці країн-союзників України, а також представники інших сил безпеки й оборони — нацгвардійці, рятувальники, поліцейські тощо. Пішу колону зведених парадних розрахунків Національної гвардії України представляють одразу 4 «коробки»: військовослужбовці спеціального навчально-тренувального батальйону «Почесна Варта», курсанти Національної Академії НГУ, кінологічний підрозділ зі службовими собаками та зведений оркестр.

«Масштабність тренувань вражає, перейнявши досвід європейських країн, зокрема Франції та Німеччини ми вперше в історії України будемо представляти службових собак на параді військ. Для мене, як для командира парадного розрахунку – це велика відповідальність та честь очолювати саме цей підрозділ», – поділився враженнями командир зведеного кінологічного парадного розрахунку НГУ командир кінологічної роти Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка лейтенант Олександр Бойко.

Після маршу пішої колони відбувся проїзд механізованої колони. Серед них були нові й модернізовані зразки українських і закордонних оборонних комплексів. Від Національної гвардії України залучені бронеавтомобілі, патрульні та автомобілі для виконання завдань з охорони громадського порядку.

У повітряній колоні над Києвом поряд з іншими повітряними суднами взяли участь два літаки АН-72 та гелікоптери Airbus EC 225 LP  Національної гвардії України.

Наступні репетиції параду на Хрещатику заплановані на 20 та 22 серпня.

Пресслужба НГУ