НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На військовому полігоні під Харковом відбулися спеціальні збори екіпажів БТР Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ. Близько 100 учасників випробовували себе та свої бронемашини на влучність, міць та витривалість.

«Цим спеціальним зборам завжди приділяється серйозна увага. Бо протягом 10 днів, які вони тривають, екіпажі БТР з військових частин отримують цілий комплекс навичок та вмінь. І це не про купу теорії. Максимальна кількість практики – водіння, стрільби, правильне обслуговування та експлуатація бронемашин», – сказав начальник служби підготовки підрозділів підтримки відділу підготовки секції підготовки Східного територіального управління майор Вадим Стріляний. – «Екіпаж повинен знати увесь потенціал та можливості свого БТР. Екіпаж має вміти працювати у складних умовах місцевості, вміти рухатися в колоні. На цих зборах відточувалася командна робота під час виконання можливих бойових завдань».

У Нацгвардії відбулось оновлення парку бронемашин. Сучасні БТРи стрімко витісняють старі модифікації БТРів.

«Я – водій БТР-4Е. Ця машина вирізняється високою прохідністю та маневреністю, а ще вона дає можливість швидко переносити вогонь. У нашій справі кожна секунда на вагу золота, відтак важливо, аби твоя мобільність та швидкість прийняття рішень працювала в унісон із підкріпленням вогнем БТРа», – розповів боєць «ОЗСП» Східного територіального управління «СЕРГІЙ».

На цих зборах гвардійці вчились бути готовими дати бій в любій ситуації. Для цього вони вдосконалили навички з водіння бронеавтомобіля, військової топографії та тактики, інженерної підготовки та зв’язку, а також відпрацювали елементи тактичної медицина.

«Екіпаж – це злагоджений механізм. Аби так було насправді, кожен має бути і навідником, і водієм, і командиром. Лише тоді є потрібний результат та успішно виконане завдання. Звісно, БТР має бути, що називається, теж стовідсотково у строю і готовим “йти” вперед. Протягом цих зборів, вважаю, ми вкотре довели – ми рівні серед рівних, маємо та примножуємо необхідний досвід та практичний вишкіл», – наголосив командир екіпажу військової частини 3051 Едуард Косаков.

Навчання завершились стрілецькими тренуваннями та стрільбами. Різні вправи навчальних стрільб, різний калібр набоїв та дальність ураження цілей. Найкращих у номінаціях: кращий екіпаж, навідник, водій та командир , – удостоїли нагородами.

Проте до пунктів постійної дислокації частин у Харкові, Сумах, Маріуполі, Слов’янську та Охтирці повернулися не переможці й переможені, а навчені і підготовлені екіпажі БТР.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ