НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З початку тижня під Харковом з екіпажі БТР військових частин Східного територіального управління зібрались на двотижневі навчання. Військовослужбовці зі Слов’янську, Маріуполя, Сум та Харкові підвищують рівень професійної майстерності під час практичних і теоретичних занять.

Екіпажі БТР навчаються професійним «тонкощам» під час виконання бойових завдань при проведені спеціальних операцій. З військовослужбовцями вже провели заняття з бойової, технічної, тактичної підготовки та військової топографії. Також гвардійці навчалися роботі на засобах зв’язку і тактичній медицині.

«Екіпажі відпрацьовували навчальні вправи в умовах наближених до бойової обстановки з індивідуальною зброєю. У складі мехнізованного відділення вони тренувалися виконувати умовне бойове завдання з відпрацюванням тактичних дій та закріплювали навички у колективній підготовці», – зазначив інструктор Звєрєв.

До зборів залучили також фахівців з Харківського Конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова. Вони розповіли гвардійцям про основи експлуатації БТР-4Е та його технічного обслуговування. Провели екскурсію по виробництву, а також дали можливість отримати практику водіння БТР на тренажері.

«Було цікаво відвідати завод, де виробляють військову техніку та поспілкуватися з фахівцями. Вони показали увесь процес виробництва бойової машини, починаючи з того, як його збирають по деталям і закінчуючи пристрілюванням зброї. Запорука успішного виконання завдання екіпажем БТР залежить від трьох факторів – це управління, зв’язок і контроль», – розповідає Ілля Полтавський старший кулеметник ОЗСП «Азов» військової частини 3057.

«Цікаво спілкуватися з військовослужбовцями, що безпосередньо експлуатують техніку, яку ми виробляємо. Вони надають нам допомогу і висловлюють свої побажання щодо покращення та модифікацій», – розповідає провідний інженер-дослідник ХКБМ ім. О.О. Морозова Володимир Лєбєдєв.

«На таких зборах я вперше, адже проходжу службу лише 8 місяців. Мені найбільше сподобалося заняття з картографії адже у цьому є багато нюансів на які потрібно звернути увагу», – зазначив Іван Таранов старший водій-механік військова частина 3051.

Екіпажі БТР Східного територіального управління також продовжуватимуть навчання впродовж наступного тижня. На гвардійців чекає практичне водіння бойових машин на військовому полігоні і стрільба з озброєння БТР.

Діана Краснікова