НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

«Диверсійно-розвідувальна група, в кількості 7 чоловік, прибула на Івано-Франківщину для здійснення терактів на об’єктах військової та цивільної інфраструктури». Саме за такою легендою розпочались тактико-спеціальні навчання окремого загону спеціального призначення Західного територіального управління Національної гвардії України.

Навчання відбувались в декілька етапів та включали в себе питання щодо управління силами та засобами окремого загону спеціального призначення в умовах максимально наближених до бойових.

«Практичне відпрацювання подібних завдань дає можливість підвищити вишкіл особового складу та сформувати не тільки бойові, але стійкі морально-ділові якості. Як приклад: цього разу протягом всього навчання йшов проливний дощ, отож погодні умови внесли свої корективи. Але групи пошуку диверсантів зі своїм завданням впорались», – зазначив один із командирів груп окремого загону спеціального призначення.

Пошуки під дощем тривали не одну добу. Спецпризначенці перевірили десятки кілометрів на визначеній місцевості. За легендою навчань підозрілих осіб було помічено в зруйнованій будівлі.

На відміну від прийняття рішення на штурм будівлі, де знаходились злочинці, безпосереднє знешкодження диверсійної групи відбулось за лічені хвилини.

«Протягом навчань ми намагались давати різні ввідні, – розповідає помічник керівника навчань майор Роман Смітюх, – як правило, під час реальних подій без ускладнень не обходиться. Так в ході проведення пошукових дій, в одній групі після бойового зіткнення з групою ДРГ – один поранений та загиблий. А це за десятки кілометрів від базового табору, і ще пару кілометрів від дороги. Подібних ввідних було декілька. Така практика дає можливість проаналізувати та удосконалити дії посадових осіб при прийнятті рішень».

Завершились тактико-спеціальні навчання проведенням занять з бойової стрільбою при веденні бойових дій в населеному пункті.

 

Олег Тіхов