НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі військової частини 3044, що здійснює охорону Южно-Української АЕС, з 25 по 28 травня нацгвардійці України проходили навчальний курс на тему «Фізична безпека перевезень радіоактивних матеріалів». У ньому взяли участь представники нацгвардійці, які спеціалізуються на охороні атомних станцій, охороні ядерних матеріалів і небезпечних вантажів під час транспортування.

На базі ЮУАЕС таке навчання проводилося не вперше. Курс розроблено Навчальним центром з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України (м.Київ) за участі фахівців головного управління Національної гвардії та за підтримки Агентства зі зменшення загроз (США).

У перебігу тижневого навчання слухачі курсу ознайомилися з рекомендаціями МАГАТЕ та кращими прикладами забезпечення безпеки перевезень ядерних матеріалів, міжнародними зобов’язаннями України і вітчизняними законодавчими актами з цього напрямку, отримали детальну інформацію щодо ядерних матеріалів, які транспортуються територією нашої держави та застосовуються на українських АЕС. Теоретична частина передбачала ознайомлення слухачів з розробкою та експлуатацією системи фіззахисту конкретного перевезення ядерних матеріалів. У рамках практичного відпрацювання навичок з охорони та захисту залізничного потяга з ядерними матеріалами від нападу диверсійно-терористичної групи за сценарієм були відпрацьовані декілька ввідних. Серед них – проведення спецоперації зі звільнення потяга від терористів, які умовно захопили ядерні матеріали, а також відбиття нападу на варту, що супроводжує ядерне паливо. На початку та в кінці слухачі склали вступні і підсумкові іспити.

По закінченні курсу учасники навчання отримали відповідні сертифікати.

За матеріалами військової частини 3044