НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні на Сумщині на території навчально-тактичного полігону Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС відбулися масштабні навчання із залученням пожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки та авіаційних засобів.

Гвардійці військової частини 3051 Національної гвардії України були залучені до активної фази навчання. За легендою на кількох навчальних місцях почергово траплялися надзвичайні події – пожежа житлового будинку, техніки, екстрена посадка літака, лісова пожежа, вибух на газопроводі.

«Нашим основним завданням було здійснення оточення місця надзвичайної події шляхом виставлення військового ланцюга. Все це – для унеможливлення потрапляння на небезпечну територію сторонніх осіб. Також ми забезпечували патрулювання прилеглої до епіцентру виникнення надзвичайної події території. Власне, здійснювали увесь спектр необхідних спільних та злагоджених дій передбачений навчаннями», – говорить командир військової частини підполковник Євген Казанцев.

Масштабні навчання на Сумщині пройшли під пильним поглядом Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна.

«Кожен рік ми збираємося на комплексне навчання, на яке залучаємо всі підрозділі МВС. Сьогодні це були навчання на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій. Я хочу, щоб кожен подивився, як ми укріпилися за останні роки, яку техніку використовуємо. Залучаємо літаки, вертольоти, дрони, спеціальні 8-тонні пожежні машини, кінологів. Коли подивишся на якусь велику пожежу, ситуацію із вибухами або терактом, то на місці пригоди завжди відчувається метушня. Мета цих навчань, щоб в метушні була логіка дій, і кожна служба її відпрацювала», – сказав Арсен Аваков.

Своєю чергою голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що сьогодні особовий  склад відпрацював також ситуації, які особливо часто виникають в літній період – лісові пожежі, ліквідація наслідків дорожньо-транспортних пригод.

«Для нас важливо відпрацювати як практичні дії наших рятувальників, так і їхню взаємодію з Нацполіцією, Нацгвардією, лісовим та газовим господарствами. Вважаю, що мета навчань досягнута і питання відпрацьовані», – зазначив глава ДСНС.

Група інформації та комунікації військової частини 3051